Toronto, 19. 09. 2016 10.27 |

Z nastopi na svetovnem pokalu v hokeju na ledu v Torontu so začeli tudi igralci v skupini B. V derbiju večera je Švedska ugnala Rusijo z 2:1, mlada reprezentanca Severne Amerike (U 23) pa je bila s 4:1 boljša od Finske. V skupini A bo še tekma med Češko in reprezentanco Evrope z Anžetom Kopitarjem.

• Vrhunci tekme Švedska - Rusija
    02:30
    Vrhunci tekme Švedska - Rusija
  • Vrhunci tekme Severna Amerika (U 23) - Finska
    02:12
    Vrhunci tekme Severna Amerika (U 23) - Finska

Švedsko-ruski derbi je bil odločen v drugi polovici. Gabriel Laqndeskog v 31. in Victor Hedman v 33. minuti sta Švedom v drugi tretjini zagotovila vodstvo z 2:0. Častni zadetek za Ruse je 33 sekund pred koncem dosegel zvezdnik Aleksej Ovečkin, ki je nato osem sekund pred koncem še enkrat zadel, a so sodniki po ogledu video posnetkov gol razveljavili.

Mlada reprezentanca Severne Amerike pa je z goli Jacka Eichla (6.), Johnnyja Gaudreauja (26.), Jonathana Droulina (28.) in Nathana MacKinnona (35.) proti Finski vodila že s 4:0, Valteri Flippula pa je štiri minute pred koncem vendarle zadel za Skandinavce.