Helsinki, 12. 05. 2013 21.22 |

Ruska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu na Švedskem in Finskem vknjižila novo zmago. Tokrat so v Helsinkih s 3:1 ugnali Slovake. Na prvi gol so morali gledalci čakati vse do drugega dela dvoboja.

Hokejisti ruske izbrane vrste igrajo iz dvoboja v dvoboj bolje. Tokrat so njihovo moč občutili Slovaki, ki pa so v prvem delu dvoboja uspeli ohraniti mrežo nedotaknjeno in si celo priigrati nekaj lepih priložnosti za gol. A prvega so v nadaljevanju vendarle zabili Rusi, ki so v 26. minuti povedli z golom Aleksandra Radulova. Dobrih pet minut pozneje je bilo na semaforju že 2:0, strelec za Zbornajo komando pa Ilija Kovalčuk. V izdihljajih drugega dela obračuna je Branko Radivojević vlil nekaj upanja gostiteljem na omenjenem dvoboju, a to je bilo premalo za osvojitev kakšne točke.

Rusi so zmago potrdili 15 minut pred iztekom igralnega časa, ko je za končnih 3:1 zabil Denis Denisov.