New York, 18. 02. 2017 08.59 |

T.Š./STA
0

V hokejski ligi NHL so v noči na soboto odigrali samo tri tekme. Zmage po podaljšku so se veselili igralci Columbusa, ki so z 2:1 premagali Pittsburgh, in Colorada, ki so bili prav tako z 2:1 boljši od Caroline. Florida se je s 4:1 znesla nad Anaheimom.

• Vrhunci NHL tekme Columbus - Pittsburgh
    03:19
    Vrhunci NHL tekme Columbus - Pittsburgh
  • Vrhunci NHL Carolina - Colorado
    01:06
    Vrhunci NHL Carolina - Colorado

V Columbusu so gledalci dodobra napolnili Nationwide Areno in imeli kaj za videti. Ekipi sta skupaj na nasprotni gol streljali 78-krat, golmana sta ubranila nekaj neverjetnih strelov, tekma pa se je končala po podaljšku. Na začetku druge tretjine je Ryan Murray zadel za Columbus, Ian Cole je izenačil za Pittsburgh. V podaljšku je po minuti in štirih sekundah plošček v gol pospravil Brandon Dubinsky.

Panterji s Floride so zmagali tretjič po vrsti in šestič v zadnjih sedmih tekmah. James Reimer je za zmagovalno ekipo zbral 35 obramb, med strelce so se vpisali Colton Sceviour, Jaromir Jagr (to je bil že njegov 760. gol v ligi NHL), Aaron Ekblad in Derek MacKenzie, Andrew Cogliano je bil strelec za Anaheim, ki je s tem golom vodil 1:0.

Colorado je prišel na dvoboj s Carolino s slabo popotnico: petimi porazi. A je na koncu domov odnesel zmago, čeprav po podaljšku. Tega je odločil Mikko Rantanen. Colorado je v prvi tretjini v vodstvo popeljal Tyson Barrie, Jeff Skinner je izenačil še pred zvokom za konec prvih 20 minut tekme.