New York, 17. 04. 2017 09.15 |

Zmagovalci Stanleyjevega pokala 2016 Pittsburgh Penguins in peta ekipa rednega dela na vzhodu St. Louis Blues sta le še zmago oddaljena od uvrstitve v drugi krog končnice lige NHL.

• Vrhunci tekme Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins
    04:19
    Vrhunci tekme Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins
  • Vrhunci tekme New York Rangers - Montreal Canadiens
    03:02
    Vrhunci tekme New York Rangers - Montreal Canadiens

Pittsburgh je do tretje zmage proti Columbus Blue Jackets prišel v podaljšku, junak pa je postal Jake Guentzel, ki je prvi novinec v zgodovini kluba, ki je v končnici dosegel tri zadetke na eni tekmi. Odločilnega je v mrežo pospravil po podaji Sidneyja Crosbyja dobrih 13 minut po začetku podaljška. "Ne gre mi iz glave, malce čudno je vse skupaj, a izjemno prijetno. Imel sem tudi precej sreče, saj se je plošček pri dveh zadetkih srečno odbil do mene," je dejal Guentzel, ki je drugi zadetek dosegel v drugi tretjini in z njim poskrbel za preobrat, saj so Penguins po prvem delu igre zaostajali 1:3. V dvoboju med St. Louisom in Minnesoto je bila slednja po rednem delu v prednosti, toda po tretji tekmi je peta ekipa rednega dela lige NHL na pragu izpada. Blues so prvo tekmo pred domačimi gledalci dobili s 3:1. Ključni mož na igrišču je bil znova vratar S. Louisa Jake Allen. S 40 obrambami je tretjič zapored poskrbel, da je Minnesota dosegla le en zadetek. Allen je v treh tekmah ubranil 114 od 117 strelov ali 97,4 odstotka vseh poskusov tekmeca. Skoraj 20.000 gledalcev v dvorani je nenehno skandiralo - 'Al-len!, Al-len!, Al-len!'

Pittsburgh Penguinsi korakajo proti četrtfinalu lige NHL.
Pittsburgh Penguinsi korakajo proti četrtfinalu lige NHL. FOTO: AP

Na ostalih dveh sinočnih prizoriščih je Montreal z zmago v gosteh s 3:1 prišel do prednosti v zmagah 2:1 proti New York Rangers, Edmonton pa je z minimalnih 1:0 premagal San Jose Sharks in skupno povedel prav tako z 2:1.