New York, 17. 01. 2015 08.30 |

V hokejski ligi NHL je bilo na sporedu šest tekem. Največ golov so gledalci videli v New Yorku, kjer so domači Islanders s 6:3 premagali Pittsburgh Penguins. Anaheim Ducks so bili s 5:1 boljši od New Jersey Devils.

Sidney Crosby FOTO: Reuters

Prvo ime tekme v New Yorku je bil Kyle Okposo, ki je dosegel rekord kariere in zabil kar štiri gole. V zadnji tretji je zadel kar trikrat in tako zapečatil usodo gostov, ki so na tekmi sicer vodili z 2:0 in s 3:2. Dva gola za goste je dosegel Sidney Crosby, k temu pa je dodal še podajo. "Doseči štiri gole na eni tekmi, to je res nekaj posebnega. Vzdušje v dvorani je bilo fantastično, čeprav navijačev sploh nisem slišal," je po tekmi dejal Okposo, ki je v tej sezoni dosegel že 13 golov. Anaheim ostaja na prvem mestu lige, zdaj je s 64 zmagami izenačen z Nashvillom. Tokrat so rački s 5:1 premagali New Jersey Devils. Hampus Lindholm in Jacob Silfverberg sta v drugi tretjini zadela slabi dve minuti narazen in domače popeljala do vodstva s 3:1. Corey Perry je dosegel že 19. gol za pingvine, zadel je za 1:0, končni izid je poldrugo minuto pred koncem z drugim golom tekme postavil Silfverberg.