Washington, 16. 04. 2015 07.51 |

V hokejski ligi NHL so se začeli boji za naslov prvaka in Stanleyjev pokal. V prvem krogu vzhodne konference je Montreal premagal Ottawo s 4:3, New York Islanders so slavili v Washingtonu s 4:1. Na Zahodu je Chicago po dveh podaljških zmagal v Nashvillu s 4:3, Calgary pa je slavil v Vancouvru z 2:1.

• Vrhunci tekme Montreal Canadiens - Ottawa Senators
    03:15
    Vrhunci tekme Montreal Canadiens - Ottawa Senators
  • Vrhunci tekme Washington Capitals - NY Islanders
    01:48
    Vrhunci tekme Washington Capitals - NY Islanders

Chicago je po maratonskem boju z golom Duncana Keitha v osmi minuti podaljška ukanil Nashville. Zasedba iz vetrovnega mesta je uprizorila prvovrstni preobrat, saj je po uvodni tretjini zaostajala z 0:3, potem ko je dvakrat zadel Colin Wilson, enkrat pa Viktor Stalberg. V nadaljevanju je gostujoča ekipa prevzela vajeti igre v svoje roke in si z goli Niklasa Hjalmarssona, Patricka Sharpa ter Mariana Hosse priigrala podaljšek, zmagoviti gol za popoln preobrat pa je dosegel Keith.

Razburljiva je bila tudi druga tekma v zahodni konferenci, ki jo je Vancouvru odločil branilec Calgaryja Kris Russell. Ta je zmagoviti gol dosegel trideset sekund pred koncem rednega dela. Za Calgary je zadel še David Jones, za Vancouver pa Bo Horvat. Otočani iz New Yorka so v vzhodni konferenci zanesljivo slavili v ameriški prestolnici. Brock Nelson je prispeval dva gola, po enega pa Ryan Strome in Josh Bailey. Za Washington je edini gol dosegel Marcus Johansson.

Montreal je po hudem boju ugnal Ottawo, najbolj "divja" pa je bila druga tretjina, ko je bilo doseženih kar šest od skupno sedmih golov na tekmi. Za zmagovito ekipo so zadeli Torrey Mitchell, Tomaš Plekanec, Lars Eller in Brian Flynn, za poraženo pa Milan Michalek, Kyle Turris in Mika Zibanejad.