New Jersey, 06. 03. 2014 07.47 |

V ligi NHL so bile odigrane štiri tekme. Za presenečenje je poskrbel Montreal, ki je po kazenskih strelih v gosteh premagal vodilni Anaheim, s tem pa je naredil velik korak k uvrstitvi v končnico. Po rednem delu se je tekma končala z izidom 3:3, tak rezultat je bil že po drugi tretjini.

Montreal je na gostovanju presenetljivo premagal vodilno ekipo lige.
Montreal je na gostovanju presenetljivo premagal vodilno ekipo lige. FOTO: Reuters

Po kazenskih strelih je bil izid 3:2, v šesti seriji je odločilni gol dosegel Andrej Markov. Eden od junakov tekme je bil tudi gostujoči vratar Dustin Tokarski, ki je odigral svojo prvo tekmo v ligi v zadnjih dveh letih (slovaški vratar Peter Budaj je dobil odmor), zaustavil 39 strelov, po obrambi kazenskega strela Sakuju Koivuju je tudi končal tekmo. Calgary je v boju za končnico praktično že odpisan, a je vseeno odvzel pomembni točki Ottawi, zmagal je s 4:1. Svoj prvi gol v NHL je dosegel finski up Markus Granlund, izkazali pa so se tudi drugi mladci, ki so letos večino časa preživeli v ligi AHL, v podružnični ekipi Abbotsford Heat. Med njimi je bil tudi Granludov finski rojak, vratar Joni Ortio, ki je pri svoji prvi zmagi v NHL ubranil 30 strelov. Pravo točo golov so gledalci videli v Philadelphii, kjer je domača ekipa s 6:4 ugnala Washington. Po dva gola za zmagovalce sta dosegla Claude Giroux in Jakub Voraček, potem ko so se gosti, ki so po polovici že zaostajali z 0:4, vrnili v tekmo, znižali izid na 4:5, pa jih je v zadnji minuti dokončno pokopal Steve Downie.

Toronto je v New Yorku po podaljšku s 3:2 premagal rangerje, junak dvoboja je bil Tyler Bozak, ki je s svojim drugim golom na tekmi odločil dodatne minute.

New York Rangers - Toronto Maple Leafs 2:3
Philadelphia Flyers - Washington Capitals 6:4
Calgary Flames - Ottawa Senators 4:1
Anaheim Ducks - Montreal Canadiens 3:4