New York, 17. 05. 2015 08.11 |

Onstran Atlantika so začeli odločilne boje hokejske lige NHL. V finalu vzhodne konference je ekipa New York Rangers v prvi finalni tekmi z 2:1 premagala Tampo. Strelec odločilnega gola je bil Dominic Moore dve minuti in 25 sekund pred koncem tekme.

Derek Stepan je v 40. minuti dal prvi gol New York, v sedmi minuti tretje tretjine je izenačil Ondrej Palat, Moore pa je zadel potem, ko se mu je pred le 30 sekundami iztekla kazen in se je vrnil na led. Dominic Moore je dal gol po strelu Kevin Hayesa, ko je preusmeril plošček.

"Mislim, da je bilo le vprašanje, kdo si bolj želi zmago. Veliko smo poizkušali. Prebil sem se naprej, plošček je prišel do mene. Končno je uspelo," je povedal Moore, njegov klubski kolega Dan Girardi pa je dodal: "Bili smo mirni. Mislili smo si, izenačili so, nič takega. Odigrali so dobro, strel je bil dober. Mi smo se držali načrta, nismo se oddaljevali od njega. To pomaga v takšnih tekmah."

Dominic Moore je New York Rangers popeljal do prve zmage v seriji.
Dominic Moore je New York Rangers popeljal do prve zmage v seriji. FOTO: Reuters

Rangerji so bili boljši v vseh elementih igre. Gostujoči vratar Ben Bishop je bil v prvi in drugi tretjini kar nekajkrat na preizkušnji, na drugi strani je dobro branil Henrik Lundqvist, ki je zbral 23 obramb. "Če sem iskren, Lundqvista smo premalo testirali, nismo imeli veliko kvalitetnih strelov, niti v po tretjinah jih ni bilo veliko. Moramo več poizkušati," je menil kapetan Tampe Steven Stamkos.

Druga finalna tekma bo v ponedeljek v Madison Square Gardnu v New Yorku. Danes se bo začel finale zahodne konference, v njem se merita Anaheim in Chicago.

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 2:1