Ljubljana, 18. 09. 2013 10.44 |

Moštvo Amur iz Habarovska, za katero v letošnji sezoni igra slovenski reprezentant Jan Muršak, je doseglo prvo zmago v ligi KHL, Pesničan pa se je vpisal med strelce.

Amur Habarovsk je na četrti tekmi letošnje sezone lige KHL dosegel prvo zmago, s 4:3 je po podaljšku premagal Salavat Julajev iz Ufe. Amur je pred tem izgubil tri zaporedne tekme, na četrti pa zmagal, gol odločitve je v zadnji minuti podaljška dosegel Čeh Jakub Petružalek. Slovenec Jan Muršak je zadetek dosegel v 23. minuti, kar je bil tudi njegov prvi gol v ligi KHL.

Amur nastopa v vzhodni konferenci lige KHL, trenutno zaseda zadnje mesto s štirimi točkami, na prvem mestu je AK Bars s 13 točkami; na zahodu pa je v vodstvu Ska St. Petersburg (15 točk), zagrebški Medveščak s slovenskim napadalcem Galom Korenom (ki je tudi v letošnji sezoni že dosegel gol v KHL), je na 11. mestu.