Montreal, 02. 11. 2015 09.31 |

V hokejski ligi NHL je bilo na sporedu pet tekem. Novo zmago je dosegel vodilni Montreal, ki je v kanadskem derbiju na domačem ledu premagal Winnipeg s 5:1 in vknjižil že 11. zmago v trinajstem nastopu v sezoni.

• Vrhunci tekme Montreal Canadiens - Winnipeg Jets
    02:32
    Vrhunci tekme Montreal Canadiens - Winnipeg Jets
  • Vrhunci tekme Anaheim Ducks - Nashville Predators
    02:41
    Vrhunci tekme Anaheim Ducks - Nashville Predators

Tekma v Montrealu je bila odločena že po dveh tretjinah, ko so gostitelji povedli s 5:0. Dva gola in podajo za zmagovalce je dosegel Tomas Fleischman, David Desharnais je dosegel gol in dve podaji. O premoči Montreala priča tudi podatek, da je Paul Byron dosegel celo gol z igralcem manj na ledu. Bolj izenačeno je bilo na drugih ledenih ploskvah. San Jose se je predvsem po zaslugi Brenta Burnsa veselil zmage s 4:3 v Denverju pri Coloradu. Burns je zadel gola za 2:1 in 3:2. Ko so gostitelji zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju, je Joe Pavelski povišal na neulovljivih 4:2, gostiteljem pa je vendarle še uspelo znižati poraz. Z enakim izidom je slavila Tampa v Raleighu pri Carolini, le razplet je bil drugačen, saj so gosti v zadnjem delu povedli s 4:1, domači pa so na 4:3 znižali sekundo pred koncem.

Paul Byron
Paul Byron FOTO: Reuters

New York Islanders so doma izgubili proti Buffalo Sabres z 1:2 in zapravili priložnost, da se na lestvici za Montreal prebijejo na drugo mesto. Gostitelji so v prvem delu po golu Calvina de Haana sicer povedli, preobrat pa sta v zadnji tretjini zrežirala Matt Moulson in Sam Reinhart. Anaheim Ducks so premagali Nashville Predators s 4:2. Večino dela so opravili v prvi tretjini, ki so jo gostitelji dobili s 3:0. Izstopal je Chris Stewart z golom in dvema podajama.

Anže Kopitar s soigralci iz moštva Los Angeles Kings je bil danes prost, v noči na torek pa ga čaka gostovanje v Chicagu.

Colorado Avalance - San Jose Sharks       3:4
Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 3:4
Montreal Canadiens - Winnipeg Jets        5:1
New York Islanders - Buffalo Sabres       1:2
Anaheim Ducks - Nashville Predators       4:2