Chicago, 22. 05. 2014 07.29 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so dosegli prvo zmago v konferenčnem finalu. Na gostovanju v Chicagu so Blackhawkse odpravili s kar 6:2. Izid v zmagah je poravnan na 1:1

Potem, ko so hokejisti Chicaga na drugem obračunu konferenčnega finala na samem začetku druge tretjine povedli z 2:0 (Ben Smith), so gledalci v Bell Centru pričakovali še drugo zaporedno zmago svojih ljubljencev. A zgodilo se je ravno obratno. Los Angeles Kings so se prebudili, po golu Justina Williamsa pa pred sklepnim delom dvoboja, tekmecem sporočili naj bodo pripravljeni na 'najhujše.

Jonathan Quick je zbral 23 obramb.
Jonathan Quick je zbral 23 obramb. FOTO: Reuters

In ravno to se je zgodilo. Kralji so v 3. tretjini zabili pet golov (3 x Jeff Carter, Jake Muzzin, Tyler Toffoli), Jonathan Quick pa je vse poizkuse tekmecev zaustavil. Tako so s 6:2 dobili drugi obračun konferenčnega finala in se po številu doseženih zmag izenačili s tekmecem. "Menim, da smo odigrali izjemno tekmo in obenem dokazali, da ima letošnja zasedba karakter. Udarili smo, kot ranjeni zmaj. Dominirali smo, kot ta zasedba zna. Priti v Chicago in zmagati na tak način je nekaj neverjetnega. S tem si bomo okrepili samozavest," je po zmagi povedal kapetan Dustin Brown.