Los Angeles, 05. 11. 2017 08.17 |

V hokejski ligi NHL so kralji v Staples Centru gostili predatorje iz Nashvilla. Tekma se je končala v podaljšku, zmage pa so se veselili gostje (3:4). Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je v statistiko vpisal dve podaji.

Kralji so bili po dveh tretjinah v izgubljenem položaju, saj so izgubljali že z 0:3 (gole so dosegli Miikka Salomaki, P.K. Subban, Craig Smith), a je sledil preobrat. Pred domačimi navijači v Staples Centru so dosegli tri gole v tretji tretjini, izid izenačili in izsilili podaljšek. Gole so dosegli Alex Iafallo, Christian Folin (gol je dosegel iz polovice igrišča) in Alec Martinez.

Na koncu so iztržili le točko, gol odločitve je 20 sekund pred koncem podaljška po protinapadu dosegel Viktor Arvidsson, potem ko je plošček v obrambni tretjini Nashvilla Anžetu Kopitarju ukradel Calle Jarnkrok. Hrušičan je štirikrat streljal na gol, prispeval pa je dve podaji (v sezoni jih je zbral deset), posebej izjemna je bila tista pri golu Iafalla. Branila sta oba rezervna vratarja, za goste je Juuse Saros ustavil 36 strelov, pri kraljih pa Darcy Kuemper 27.

Kalifornijsko moštvo je drugo na zahodu, tik pred njim je St. Louis. Kralje naslednja tekma čaka v torek, ko bodo gostovali pri kalifornijskih sosedih Anaheim Ducks.

Los Angeles Kings - Nashville Predators     3:4 (podaljšek)
Ottawa Senators - Vegas Golden Knights      4:5
Boston Bruins - Washington Capitals         2:3
Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets 5:4 (kazenski streli)
Florida Panthers - New York Rangers         4:5 (podaljšek)
Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche    4:5 (kazenski streli)
St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs       6:4
Winnipeg Jets - Montreal Canadiens          4:5 (podaljšek)