Los Angeles, 26. 01. 2014 08.00 |

T.Š./STA
5

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so v ligi NHL odigrali tekmo na stadionu Dodgers pod odprtim nebom v Los Angelesu. Tekmec je bil kalifornijski rival Anaheim, ki se je veselil zmage s 3:0. Slovenski reprezentant je imel priložnost za gol ob izvajanju kazenskega strela, a je bil neuspešen.

Los Angeles Kings so odigrali tekmo na prostem na stadionu Dodgers, hramu baseballskega moštva Dodgers pred približno 54 tisoč gledalci. Vodilna ekipa lige Anaheim Ducks je kralje premagala s 3:0, švicarski vratar Jonas Hiller je bil prevelika uganka za kralje, ubranil je 36 strelov ter že 20. v karieri ostal nepremagan pred vrati. Za Anaheim sta že v prvi tretjini zadela Corey Perry in Matt Beleskey, končni izid pa je postavil Andrew Cogliano poldrugo minuto pred koncem.

Racmani so vpisali še 32 zmago v tej sezoni, slast zmage so na zadnjih 24 tekmah okusili kar 21-krat ter so z 83 točkami prepričljivo na prvem mestu lige in zahodne konference. V mestnem derbiju so tekmecem pokazali, kdo je trenutno gospodar lige. Drugouvrščeno moštvo zahodnega dekla San Jose Sharks za Anaheimom zaostaja za devet točk. Los Angeles je na prvi hokejski tekmi na prostem, ki je potekala v za južno Kalifornijo značilnem toplem vremenu, vpisal še peti zaporedni poraz. Hokejski iz Los Angelesa, ki imajo v tej sezoni statistiko 29 zmag in 18 porazov ter so doslej zbrali 64 točk, so kljub negativnemu nizu šesto moštvo zahodne konference ter ohranjajo mesto med osmerico, ki bo napredovala v končnico. Od osmega Vancouvra jih sicer ločijo le tri točke, od devetega Phoenixa pa sedem točk.

Prvo ime slovenske hokejske reprezentance v Sočiju Kopitar je na ledu preživel 23 minut, proti vratom nasprotnega moštva pa je sprožil pet strelov, a plošček ni našel poti v mrežo, Hiller je ubranil tudi kazenski strel, ki ga je izvajal Hrušičan.

Anže Kopitar na tekmi na stadionu Dodgers.