Boston, 21. 01. 2014 07.46 |

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so gostovali v Bostonu in ostali praznih rok. V zadnji tretjini so izid izenačili na 2:2, a je le 18 sekund po izenačenju Marchand dosegel zmagoviti gol (3:2). Anže Kopitar je v statistiko vpisal podajo.

Los Angeles Kings so na gostovanju v Bostonu slabo začeli tekmo, saj so po prvih dvajsetih minutah zaostajali z 0:2, gostitelji so en gol dosegli z igralcem manj (Brad Marchand), enega pa z igralcem več (Torey Krug). V drugi tretjini je edini gol dosegel branilec kraljev Willie Mitchell za znižanje izida na 2:1, nato pa so ob igralcu več v prvi polovici zadnje tretjine izid izenačili. Strelec je bil Jeff Carter, podajo pa je prispeval slovenski reprezentant Anže Kopitar. To je bila za Hrušičana 40. točka v letošnji sezoni (13 golov in 27 podaj). A je Boston hitro kaznoval napako v obrambi Los Angelesa, na pravem mestu je bil znova Marchand, ki je dosegel drugi gol na tekmi in to le 18 sekund po izenačujočem golu kraljev.

Pritisk gostov nato do konca ni prinesel spremembe izida in Boston je slavil s 3:2. Tekma je bila izjemno izenačena, o čemer priča tudi ravnovesje v strelih na gol (23 na vsaki strani), izkazala pa sta se tudi oba vratarja, Chad Johnson, ki je zamenjal Finca Raska in pa pri kraljih Jonathan Quick. Kopitar je na ledu preživel skoraj 19 minut in sprožil tri strele.