Las Vegas, 20. 11. 2017 07.47 |

Los Angeles Kings so v hokejski ligi NHL po visoki zmagi na Floridi tokrat nadaljevali gostovanje pri Vegas Knights. Vitezi so na domačem ledu derbi najboljših ekip pacifiške skupine dobili s 4:2, potem ko je dvakrat v polno zadel William Karlsson, vratar Maxime Lagace pa je zaustavil 27 strelov.

• Vrhunci tekme Las Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings
    02:56
    Vrhunci tekme Las Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings
  • Vrhunci tekme Detroit Red Wings - Colorado Avalanche
    02:00
    Vrhunci tekme Detroit Red Wings - Colorado Avalanche
Po zmagi nad neposrednimi tekmeci zdaj vitezi s 25 točkami le še za točko zaostajajo za vodilnimi kralji v pacifiški skupini. FOTO: AP

Po enkrat sta za hokejiste Las Vegasa zadela še Cody Eakin in Alex Tuch, Reilly Smith pa je zbral dve podaji. Po zmagi nad neposrednimi tekmeci zdaj vitezi s 25 točkami le še za točko zaostajajo za vodilnimi kralji v pacifiški skupini. Kapetan kraljev Anže Kopitar je zbral le en strel proti vratom tekmeca, gola za goste sta dosegla Trevor Lewis in Tanner Pearson. "Vedeli smo, da nas čaka zelo kakovosten tekmec in izgubili smo. Zdaj se moramo skoncentrirati na naslednji obračun čez nekaj dni, se pripraviti in skušati vnovič zmagati," je po tekmi povedal vratar Los Angelesa Jonathan Quick in dodal, da ga glede na igralsko zasedbo ne preseneča kakovost novinca v ligi. Naslednja tekma kralje čaka v sredo, ko bodo v Staples Centru gostili Winnipeg.

Na ostalih tekmah je Anaheim premagal Florido s 3:2, izredno napete pa so bile zadnje tri minute, potem ko je Keith Yandle goste pripeljal na gol zaostanka. Colorado je v Detroitu do 54. minute zaostajal z 1:3, nato pa sta mu Nail Jakupov in Carl Soderberg, ta je zadel šele 46 sekund pred koncem, priigrala podaljšek. Tega je po slabih treh minutah v korist ekipe iz Kolorada odločil Nathan MacKinnon.

Las Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings  4:2
Anaheim Ducks - Florida Panthers              3:2
New York Rangers - Ottawa Senators            3:0
Detroit Red Wings - Colorado Avalanche        3:4 (podaljšek)
Carolina Hurricanes - New York Islanders      4:2