Los Angeles, 10. 12. 2017 08.36 |

T.Š./STA
2

V hokejski ligi NHL je ekipa Los Angeles Kings gostila moštvo Carolina Hurricanes. Kralji so se veselili zmage (3:2), gol je padel le 19 sekund pred koncem podaljška. Kapetan Anže Kopitar je prispeval gol in podajo in popeljal moštvo do osme zaporedne zmage, kar je najdaljši niz v ligi NHL v tej sezoni.

Los Angeles Kings je v noči na nedeljo po podaljšku s 3:2 ugnalo ekipo Carolina Hurricanes. Velik del uspeha je nosil tudi Hrušičan Anže Kopitar, ki je prispeval podajo in gol. Za Los Angeles sta zadela še Tyler Toffoli (po podaji Kopitarja) in Tanner Pearson v zadnji minuti podaljška. Kralji so sicer vodili z 2:0, a so se dveh točk veselili z zmago v podaljšku. Kopitar ima na svojem "kontu" sedaj že 38 točk za 16 golov in 22 podaj na 31 tekmah in je tretji po točkah v ligi in je dosegel vsaj točko na zadnjih petih tekmah.

Anže Kopitar je po dosženih točkah tretji v ligi NHL, zbral jih je 38 (16 golov).

"Mislim, da zmagujemo na različne načine. Nobena zmaga ni bila lahka, za vsako se borimo," je po tekmi dejal Kopitar. Trener Caroline Bill Peters je bil zadovoljen, kako se je njegova ekipa vrnila v tekmo: "Fantje so igrali vse od prvega meta ploščka. Mislim, da smo bili dobri, mislim, da je ekipa pokazala veliko stvari, na katerih lahko v prihodnje gradimo in nadaljujemo sezono."

Za kralje je bila to osma zaporedna zmaga, kar je najdaljši zmagovalni niz v letošnji sezoni lige NHL. Kralji so zdaj drugouvrščeno moštvo lige s 43 točkami, eno več ima Tampa, ki je tokrat doma prav tako po podaljšku premagala Winnipeg Jets s 4:3. Za goste sta zadela Elias Lindholm in Victor Rask. Scott Darling je pri Carolini ustavil 18 strelov, več dela je imel Jonathan Quick (32 obramb). Los Angeles sedaj odhaja na krajšo turnejo štirih tekem v gosteh.