Los Angeles, 08. 03. 2016 07.56 |

T.Š./STA
8

Slovenski as Anže Kopitar kaže navdušujoče predstave v hokejski ligi NHL. Hrušičan je bil z zadetkom in dvema podajama ključni mož pri domači zmagi Los Angeles Kings s 5:1 proti tekmecem Vancouver Canucks.

Anže Kopitar je ob igralcu več zadel za vodstvo kraljev z 2:1 v 33. minuti derbija v dvorani Staples Center, kar je bil tudi zmagoviti gol kraljev, saj gostje niso dosegli več kot en gol. Osemindvajsetletni Kopitar je tako v svoji deseti sezoni v ligi NHL še osmič dosegel vsaj 20 golov. Trenutno je Kopi zbral 58 točk (20 golov in 38 podaj). Dve minuti pred omenjenim golom je Hrušian s podajo sodeloval pri zadetku za izenačenje 1:1, uspešen je bil Drew Doughty.

Kopitar, ki je igral 19 minut in 27 sekund, je podal tudi Jeffu Carterju, ki je v 52. minuti zadel za 3:2. Carter je bil dvakrat uspešen, v 57. minuti je postavil končni izid 5:1, pred tem pa je zadel še Vincent Lecavalier. Carter je dosegel svoj 300. gol v ligi NHL. Vancouver je povedel v 23. minuti z golom Dana Hamhuisa. Vratar Los Angelesa Jonathan Quick je zbral 21 obramb, gostujoči vratar Ryan Miller pa 24.

Los Angeles bo v noči na četrtek gostil trenutno najboljšo ekipo lige NHL Washington Capitals, ki je ponoči po kazenskih strelih z 2:1 premagala pacifiške rivale Kings Anaheim Ducks. Kopitarjevi kralji (82 točk) v razvrstitvi tihomorske divizije zaostajajo le še točko za vodilnim Anaheimom (83).

Zadetek Leeja Stempniaka v podaljšku je Boston Bruins prinesel zmago s 5:4 v gosteh pri Florida Panthers. Slavje ob posebnem mejniku napadalca Floride Jaromira Jagra je tako bilo za malenkost manjše. Štiriinštiridesetletni veteran iz češkega Kladna je namreč na tekmi s podajo Aleksandru Barkovu vpisal karierno 1851. točko v ligi NHL, s čimer se je prebil na tretje mesto na večni lestvici, saj je za eno točko prehitel Gordieja Howa. Pred Jagrom, ki se še ne namerava upokojiti, sta Mark Messier s 1887 točkami ter sloviti Wayne Gretzky z 2857 točkami.