Edmonton, 26. 10. 2015 07.49 |

Hokejisti Los Angeles Kings nadaljujejo z dobrimi predstavami. Po uvodnih treh porazih so zdaj nanizali že pet zmag, zadnjo na gostovanju v Kanadi pri Edmonton Oilers. Zmagali so s 3:2, Anže Kopitar pa je dosegel drugi zadetek, svojega tretjega v sezoni.

Jonathan Quick FOTO: Reuters
Novo odlično predstavo je prikazal vratar Los Angelesa Jonathan Quick, ki je na zadnjih štirih tekmah prejel skupaj štiri zadetke. Tokrat je bil odločilen v izdihljajih tekme, ko je ubranil poskus Connorja McDavida. Sodniki so večkrat prevrteli video posnetek akcije, a očitno je Quick ustavil plošček le milimeter pred golovo črto ter tako preprečil izenačenje, podaljšek in Edmontonu tudi priložnost za morebiten preobrat. Za Los Angeles je zadel tudi Jeff Carter, ki je 7. minuti poravnal na 1:1, saj je 88. sekund pred tem Benoit Pouliot popeljal domače v vodstvo, zadnji gol pa je ob igralcu več dosegel Tanner Pearson v 57. minuti. V 54. minuti je Taylor Hall poravnal na 2:2. "Res je bila dobra obramba in nemogoče je videti, kje je Quick zaustavil plošček. Sam sem bil prepričan, da je gol," je po tekmi povedal Connor McDavid. "Mislim, da ni bil gol, a od tam, kjer sem stal nisem videl ploščka. Vsekakor se je razpletlo nam v prid," pa je po tekmi povedal strelec odločilnega gola Pearson.

V ligi NHL sta bili odigrani še dve tekmi; New York Rangers, ki sodijo med favorite za končno zmago, so premagali Calgary Flames s 4:1, Winnipeg Jets pa predvsem po zaslugi Drewa Stafforda, ki je v drugi tretjini poskrbel za 4:1 in 5:1, Minnesoto Wild s 5:4. Ekipa iz New Yorka je z zmago prevzela vodstvo v metropolitanski skupini.

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 2:3
Winnipeg Jets - Minnesota Wild 5:4
New York Rangers - Calgary Flames 4:1