Glendale, 14. 03. 2018 07.24 |

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na sredo v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL gostovali v Glendalu v Arizoni in bili poraženi po streljanju kazenskih strelov z izidom 4:3. Slovenski hokejski as Anže Kopitar je v svojo statistiko tokrat vknjižil podajo.

• Vrhunci tekme Minnesota Wild - Colorado Avalanche
    02:35
    Vrhunci tekme Minnesota Wild - Colorado Avalanche
  • Vrhunci tekme Calgary Flames - Edmonton Oilers
    02:18
    Vrhunci tekme Calgary Flames - Edmonton Oilers

V dvoboju je sprva vse kazalo na gladko zmage Arizone, ki na lestvici zaseda zadnje mesto. Ta je po golih Claytona Kellerja, Nicka Cousinsa in Christiana Dvoraka v 31. minuti povedla že s 3:0.

A ekipa iz mesta angelov se ni predala. Le 27 sekund po zadnjem prejetem golu je znižal Tanner Pearson, v zadnjem delu pa je z dvema goloma za izenačenje poskrbel Jeff Carter. Pri golu za 3:3 v 58. minuti pa mu je pomagal tudi slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je v porazu svojega moštva v Arizoni prispeval podajo. FOTO: AP
V podaljšku se izid ni spremenil, pri izvajanju kazenskih strelov pa so bili srečnejši gostitelji. Ne gre spregledati, da je kazenski strel izvajal tudi 30-letni Hrušičan, ki je bil tokrat neuspešen.

Na lestvici je Los Angeles trenutno v skupini ekip, ki si z 82 točkami delijo šesto do osmo mesto v zahodni konferenci in ki še vodijo v končnico. Za potrditev oziroma izboljšanje položaja na lestvici bodo 'kralji' naslednji točki lovil že v noči na petek, ko v Kalifornijo prihaja ekipa iz Detroita.