Toronto, 21. 09. 2016 07.37 |

Kanadska hokejska reprezentanca je na svetovnem pokalu v 2. krogu skupine A premagala ZDA s 4:2. Favorit turnirja, moštvo zbrano okrog vrhunskega Sidneyja Crosbyja, je dvakratne olimpijske prvake ugnal s 4:2 in tako poskrbel za zgodnje slovo ZDA od tekmovanja. V skupini B je v 3. krogu Švedska ugnala Finsko z 2:0.

• Vrhunci tekme Finska - Švedska
    01:41
    Vrhunci tekme Finska - Švedska
  • Vrhunci tekme Kanada - ZDA
    02:26
    Vrhunci tekme Kanada - ZDA

Kanada je "klasiko" proti ZDA dobila prepričljivo. Favorit turnirja, moštvo zbrano okrog vrhunskega Sidneyja Crosbyja, je dvakratne olimpijske prvake ugnal s 4:2 in tako poskrbel za zgodnje slovo reprezentance ZDA od tekmovanja. Gostitelji Kanadčani so tako kot ekipa Evrope z Anžetom Kopitarjem že v polfinalu tretjega svetovnega pokala. Prvi je za ZDA v 5. minuti zadel Ryan McDonagh, a Matt Duchene (6. minuta, 13.) in Corey Perry (7.) sta že v prvi tretjini spremenila potek dvoboja. Patrice Bergeron je v 29. minuti povišal že na 4:1 in razblinil upe ZDA, da se bo po letu 1996 morda spet prebila do naslova. TJ Oshie je dve minuti pred koncem le še znižal zaostanek. Odločitev o zmagovalcu skupine bo padla na tekmi med Kanado in ekipo Evrope, za katero igra tudi Slovenec Anže Kopitar. Hrušičan je celo kapetan reprezentance stare celine.

Henrik Lundqvist je proti Finski zbral 36 obramb in ohranil mrežo nedotaknjeno.
Henrik Lundqvist je proti Finski zbral 36 obramb in ohranil mrežo nedotaknjeno. FOTO: AP

Velik korak v smeri polfinala so naredili tudi Švedi. Proti Fincem so z 2:0 vknjižili drugo turnirsko zmago in si lahko v odločilni tekmi proti reprezentanci Severne Amerike privoščijo tudi poraz po podaljšku. Finci morajo Rusijo premagati in upati na spodrsljaj Severne Amerike. Za Švedsko sta tokrat zadela Anton Stralman v 30. minuti in Loui Eriksson v 60.