Ottawa, 20. 12. 2014 08.22 |

V ligi NHL so odigrali pet tekem. Najbolj odmeva hud poraz vodilnega moštva lige Anaheim Ducks, ki je v gosteh pri Ottawa Senators izgubilo s kar 6:2.

• Vrhunci tekme Ottawa Senators - Anaheim Ducks
    01:53
    Vrhunci tekme Ottawa Senators - Anaheim Ducks
  • Vrhunci tekme Detroit Red Wings - New York Islanders
    01:36
    Vrhunci tekme Detroit Red Wings - New York Islanders
Ottawa je v prvih 37 minutah povsem gospodarila na ledu ter vodila že s 4:0, razglašeni rački pa so prvič zadeli šele 44 sekund pred koncem druge tretjine. FOTO: Reuters

Pri senatorjih je bil najuspešnejši strelec Mike Hoffman, ki je dvakrat zatresel mrežo gostov. Izkazal se je tudi domači vratar Craig Anderson z 32 obrambami. Ryan Getzlaf je prispeval častna zadetka za Anaheim. Hokejisti New Jersey Devils so šele po kazenskih strelih zaustavili moštvo Tampa Bay Lightning s 3:2, ekipa Winnipeg Jets pa je vpisala domačo zmago, ko je z 2:1 odpravila Boston Bruins. Zmag sta se veselili tudi gostujoči moštvi, New York Islanders so z 2:1 premagali Detroit Red Wings, Dallas Stars pa je bil z 2:1 uspešnejši od ekipe Calgary Flames.

Anže Kopitar in Los Angeles Kings bodo zaigrali v noči na nedeljo, ko bodo gostili hokejiste iz Arizone.

Ottawa Senators - Anaheim Ducks 6:2
New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning 3:2 (kazenski streli)
Winnipeg Jets - Boston Bruins 2:1
Detroit Red Wings - New York Islanders 1:2
Calgary Flames - Dallas Stars 1:2