New York, 25. 04. 2015 07.49 |

Ekipa New York Rangers je v prvem krogu končnice hokejske lige NHL doma po podaljšku premagala Pittsburgh Penguins z 2:1 in se s 4:1 v zmagah uvrstila v polfinale na vzhodnem delu lige. Srečanje je po desetih minutah in 52 sekundah dodatnega dela igre odločil Carl Hagelin.

• Vrhunci tekme New York Rangers - Pittsburgh Penguins
    02:19
    Vrhunci tekme New York Rangers - Pittsburgh Penguins
  • Vrhunci tekme Montreal Canadiens - Ottawa Senators
    02:06
    Vrhunci tekme Montreal Canadiens - Ottawa Senators

V drugi tekmi vzhoda je je Ottawa v gosteh premagala Montreal in znižala zaostanek na 2:3, Minnesota pa se je s 4:1 veselila zmage v St. Louisu in prav povedla s 3:2 v zmagah.

Junak tekme v New Yorku je bil Carl Hagelin, ki je zadel v 11. minuti dodatnega igralnega časa. Pred tem so domači povedli že v peti minuti, ko je zadel Derek Stepan, v drugem delu je za Pittsburgh zadel Nick Spaling (38.). Nekaj nevarnejši so bili gostje, saj je domači Henrik Lundqvist zbral kar 33 obramb, Marc Andre Fleury na nasprotni strani pa le 26.

"Zaslišal sem, da je dvorana postala glasna, nato je name skočil Dominic Moore in mi vpil na uho, priletel je še Jesper Fast, res neverjetno," je po golu povedal Hagelin, ki je ob strelu padel, zato svojega odločilnega gola sploh ni videl. Zdaj upa, da bo enako uspešen v nadaljevanju, kjer bodo Rangers igrali z boljšim iz dvoboja med drugo ekipo iz New Yorka in Washingtonom. Moštvo iz prestolnice po petih tekmah vodi s 3:2.

Hokejisti moštva New York Rangers se veselijo uvrstitve v naslednji krog končnice. FOTO: Reuters

V Montrealu je razprodana dvorana v kanadskem obračunu pričakovala novo domačo zmago in napredovanje v polfinale, a je Ottawa z zmago 5:1 dobesedno potolkla gostitelje. Že po dveh tretjinah je bilo 3:0 za goste, v 42. minuti je Tom Gilbert domačim vrnil kanček upanja, a sta Erik Condra (55.) in Bobby Ryan (60.) z drugim golom na tekmi poskrbela za nasprotno. Blestel je tudi vratar Ottawe, ki je ubranil 39 od 40 strelov na svoj gol, Carey Price na nasprotni strani je zbral 20 obramb.

V St. Louisu so domači v 9. minuti po golu Vladimirja Tarasenka celo povedli, a je še pred prvim odmorom poravnal Marco Scandella, v nadaljevanju pa so za goste zadeli še Nino Niederreiter, Mikko Koivu in Charlie Coyle, ki je v 55. minuti dokončno odločil zmagovalca.