Winnipeg, 21. 04. 2015 07.58 |

T.Š./STA
0

V hokejski ligi NHL so bile na sporedu tri tekme končnice, na dveh so slavili gostje. Ekipa New York Rangers je zmagala v Pittsburghu (1:2), Anaheim pa je po podaljšku slavil v Winnipegu (4:5). Minnesota je v domači dvorani premagala St. Louis (3:0).

• Vrhunci tekme Winnipeg Jets - Anaheim Ducks
    02:18
    Vrhunci tekme Winnipeg Jets - Anaheim Ducks
  • Vrhunci tekme St. Louis Blues - Minnesota Wild
    02:11
    Vrhunci tekme St. Louis Blues - Minnesota Wild

Hokejisti Anaheima so v tretji tekmi prvega kroga končnice hokejske lige NHL v Winnipegu premagali domače Jets s 5:4 po podaljšku in povedli s 3:0 v zmagah. Za preboj v drugi krog zdaj potrebujejo še eno zmago. Odločilni gol je v šesti minuti podaljška dosegel Rickard Rakell. Kanadčani so bili v rednem delu bližje zmagi, a je dobri dve minuti pred koncem Ryan Kesler poskrbel za izenačenje, v podaljšku pa je to nadgradil Rakell. Za Anaheim so zadeli še Cam Fowler, Corey Pery in Jakob Silfverberg, za domače pa Lee Stempniak, Tyler Myers, Blake Wheeler in Bryan Little. Na tekmi nobena od ekip ni povedla več kot z golom naskoka, pa tudi razmerje strelov na nasprotna vrata - 28:26 - priča, da sta bili zelo izenačeni, Fortuna pa je bila na strani gostov iz ZDA, ki si bodo če v noči na četrtek skušali zagotoviti nadaljevanje.

Carl Hagelin in Chris Kreider sta New York Rangers zagotovila minimalno zmago 2:1 na gostovanju v Pittsburghu, z 2:1 pa New York vodi tudi v zmagah. Za domače je zadel Patric Hornqvist v 54. minuti in poskrbel za zanimive zadnje minute, a vratar New Yorka Henrik Lundqvist ni dopustil novega gola, izenačenja in podaljška.

V drugi tekmi zahoda je Minnesota Wild ugnala St. Louis Blues s 3:0 in vodi z 2:1 v zmagah. V drugi tretjini sta gostiteljem zmago zagotovila Jason Pominville in Zach Parise, dobri dve minuti pred koncem jo je potrdil Nino Niederreiter, ko so gostitelji zamenjali vratarja s šestim igralcem na ledu, a se jim načrt ni izšel.