Los Angeles, 12. 01. 2016 08.04 |

T.Š./STA
5

V hokejski ligi NHL je ekipa Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings na domačem ledu gostila moštvo iz Detroita. Kralji so zmagali s 4:2, odlično tekmo je odigral slovenski hokejist, ki je sodeloval pri vseh štirih golih gostiteljev.

Anže Kopitar je odigral dobrih 19 minut, štirikrat streljal na gol, dobil kazen dveh minut, ter prispeval gol tri podaje za Los Angeles, ki je zmagal s 4:2. Hrušičan je izenačil izid na 2:2 ob koncu druge tretjine ob igralcu več, ter prispeval podajo pri golih Tylerja Toffolija, Aleca Martineza in Dwighta Kinga, slednji je zadel v prazno mrežo v zadnji minuti tekme. Kopitar je šestič v NHL karieri dosegel kar štiri točke in bil izbran za prvo zvezdo tekme. V strelih je bilo 31:27 za Los Angeles.

Kopitar je v izvrstni formi, po božičnem premoru je na devetih tekmah zbral tri gole in 12 podaj (v sezoni je pri 35 točkah, s tem pa si na lestvici najučinkovitejših igralcev lige deli 27. mesto). Njegove odlične predstave, v obračunu z Detroitom je s štirimi točkami izenačil svoj najboljši dosežek sezone, pa se poznajo tudi na rezultatih ekipe. Več kot 57 točk po 42 tekmah so imeli kralji doslej le v sezoni 1980/81. Kralji so povišali svoje vodstvo v pacifiški skupini na 11 točk, v zahodni konferenci pa se za Dallasom in Chicagom utrdili na tretjem mestu.

"Lahko smo zadovoljni. Važno je, da zbiramo serije zmag in da ne izgubljamo zaporednih tekem. Odlično se počutim," je dejal slovenski reprezentant, ki navdušuje tudi soigralce, Alec Martinez, ki je dosegel gol za 3:2, je bil po tekmi, v kateri je Los Angeles prekinil serijo štirih zaporednih zmag Detroita, poln hvale na račun Slovenca: "Mislim, da je eden najboljših igralcev na svetu, a ima zaradi dejstva, od kje geografsko prihaja, premalo kredita."

Na preostalih treh tekmah so New York Rangers z 2:1 premagali Boston, Calgary je doma izgubil proti San Joseju s 4:5, Vancouver pa je v domači dvorani po podaljšku s 3:2 premagal Florido.

New York Rangers - Boston Bruins      2:1
Calgary Flames - San Jose Sharks      4:5
Vancouver Canucks - Florida Panthers  3:2 (podaljšek)
Los Angeles Kings - Detroit Red Wings 4:2