Ljubljana, 23. 12. 2015 12.56 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so razveselili navijače in nagradili sami sebe z zmago proti Bolzanu. Uspehi so letos redki, zmaji so prekinili niz 11 zaporednih porazov, mož odločitve pa je bil po kazenskih strelih Jure Sotlar.

Kazenski streli na tekmi Olimpija - Bolzano

Več kot mesec dni so navijači hokejistov Olimpije čakali na zmago, saj se je drugi daljši niz porazov v letošnji sezoni ustavil pri številki 11. Po izenačeni tekmi z italijanskim Bolzanom so se zmaji veselili tesne zmage, ki so si jo priigrali šele po podaljških in kazenskih strelih.

Po rednem delu je bil izid 1:1, po kazenskih strelih pa 2:1 za gostitelje, oba gola je dosegel Jure Sotlar. Mladi napadalec zmajev je stopil pred naš mikrofon, tako kot tudi eden od dveh kapetanov v moštvu, Andrej Tavželj, za katerega je bila to prva tekma po odsotnosti zaradi poškodbe.

Hokejisti Olimpije so premagali Bolzano.
Hokejisti Olimpije so premagali Bolzano. FOTO: Damjan Žibert