New York, 05. 12. 2015 08.24 |

T.Š./STA
0

V hokejski ligi NHL so v noči na soboto odigrali sedem tekem, od katerih sta se zgolj dve končali v rednem delu. V New Jerseyju so po podaljšku slavili gostje iz Philadelphie (3:4), odločilni gol je prispeval Matt Read.

New Jersey Devils so morali po podaljšku s 3:4 priznati premoč Philadelphia Flyers. Gostitelji so vodili z 1:0, nato pa so gostje izenačili in dvakrat vodili (1:2, 2:3),  a so Devils izenačili na 3:3 minuto pred koncem rednega dela.  V podaljšku je v 4. minuti gol po podaji Michaela Del Zotta dosegel Matt Read.

Calgary Flames so po dodatnem delu s 5:4 strli odpor Boston Bruins, Edmonton Oilers pa z 2:1 Dallas Stars. Columbus Blue Jackets so po kazenskih strelih z 1:2 izgubili proti Florida Panthers, z enakim izidom so po loteriji New York Islanders izgubili proti St. Louis Blues.

Buffalo je z visokim izidom prišel do 11. zmage v sezoni. Razpoložen je bil Evander Kane, ki je v zadnji tretjini vknjižil kar dva zadetka, Buffalo se je zmage nad Arizono veselil s 5:2. Za zmagovalce so se med strelce vpisali še Sam Reinhart, Jamie McGinn in Marcus Foligno, medtem ko je vratar Chad Johnson k zmagi pripomogel z 18 obrambami.

Buffalo je na zadnjih štirih tekmah dosegel najmanj štiri gole, kar se je ekipi zgodilo prvič v zadnjih devetih sezonah. Pred doseženimi 17 goli v zadnjih štirih tekmah je Buffalo dosegel zgolj sedem zadetkov v nizu šestih porazov. Za Arizono je oba gola prispeval Max Domi, vratar Mike Smith je tekmo končal s 23 obrambami.

Igralci Los Angelesa so zadnjo tekmo igrali v sredo, na ledu pa bodo znova nocoj, ko jih čaka nova popoldanska preizkušnja. V Staples Center v goste k Anžetu Kopitarju in soigralcem prihaja ekipa Pittsburgha na čelu s Sidneyjem Crosbyjem.

Podajalec pri odločilnem golu Michael Del Zotto.