San Jose, 29. 10. 2015 08.22 |

T.Š./STA
0

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so ponoči odigrali tri tekme. Ottawa je po kazenskih strelih s 5:4 premagala Calgary, Washington je doma izgubil proti Pittsburghu z 1:3, San Jose pa proti Nashvillu z 1:2.

• Vrhunci tekme Pittsburgh - Washington
    02:17
    Vrhunci tekme Pittsburgh - Washington
  • Vrhunci tekme San Jose - Nashville
    01:44
    Vrhunci tekme San Jose - Nashville

Dvoboj Washingtona in Pittsburgha je dobil slednji in tako prekinil niz petih zmag domačinov, sam pa dosegel peto zmago na zadnjih šestih tekmah. Eden ključnih igralcev pri gostih je bil vratar Marc-Andre Fleury, ki je zbral 33 obramb, posebej blestel pa je v drugi tretjini, v kateri so domači "nadstreljali" goste s 14:4. Vsi štirje zadetki so sicer padli v zadnji tretjini, domače je v vodstvo popeljal Jevgenij Kuznjecov, nato pa so za zmago pingvinov poskrbeli Beau Bennett, Phil Kessel in Nick Bonino.

Zvezdnika obeh moštev, Sidney Crosby in Aleksander Ovečkin sta ostala brez dosežene točke, Crosby je zabeležil štiri, Ovečkin pa pet strelov na gol. "Z več streli, kot se sooči, bolje igra. Tega seveda ne moremo dopustiti vsak večer. Ampak prav on je bil naš najboljši igralec na tekmi. Držal nas je v igri, tudi v drugi tretjini, ko so imeli domači svoje trenutke," je svojega vratarja Fleuryja pohvalil Bennett.

Kanadski dvoboj Ottawe in Calgaryja je dobila prva, potem ko je odločilni kazenski strel zadel Mika Zibanejad. Ottawa je s tem prekinila niz štirih porazov, Calgary pa je doživel tretjega zapovrstjo. Nashville pa je v gosteh prišel do zmage po zaslugi zadetka Calleja Jarnkroka v deveti minuti zadnje tretjine. S tem je prišel na vrh zahodne konference, ima točko več (15) od Dallasa. V vzhodni konferenci prednjači Montreal z 18 točkami.

Los Angeles Anžeta Kopitarja bo znova igral v noči na nedeljo, gostil pa bo prav Nashville.

Ottawa Senators - Calgary Flames          5:4 (kazenski streli)
Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 1:3
San Jose Sharks - Nashville Predators     1:2