Washington, 05. 05. 2015 08.02 |

T.Š./STA
7

Hokejisti Washingtona v polfinalu vzhodne konference lige NHL vodijo z 2:1 v zmagah, potem ko so ponoči premagali New York Rangers z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Jay Beagle v drugi tretjini.

Napad Jay Beagle, Troy Brouwer in Andre Burakovsky na prvih devetih tekmah te končnice ni dosegel zadetka, a kot pravi Beagle: "Čutili smo, da lahko damo nekaj več. Ko tretji in četrti napad prispevata svoj delež, je to zelo pomembno. Tekmeci namreč skušajo predvsem zaustaviti naši najboljši napadalni trojki." Beagle je gol dosegel v 28. minuti tudi z malce sreče, saj se je plošček od noge igralca New Yorka odbil v mrežo.

Beagle je bolj kot za doseganje zadetkov - to je bil njegov tretji na 33. tekmi končnice - zadolžen za druge naloge, na primer dobiti čim več sodniških metov. "Všeč mi je spretnost v hokeju, toda poseben prostor v srcu imajo tisti, ki grizejo, garajo, če hočete. To so fantje, kot je Beagle," pa je svojemu varovancu nekaj pohvalnih besed namenil trener Washingtona Barry Trotz.

Pomembno vlogo je odigral tudi vratar domačih Braden Holtby, ki je obranil vse 30 strelov za svoj drugi "shutout" v končnicah, na drugi strani je Henrik Lundqvist ubranil 21 od 22 strelov. "Ko takole igra, nam daje samozavest. Ni pomembno, kaj se zgodi, preprosto bo obranil strel in nas držal v igri," je o svojem vratarju ameriškim medijem povedal Aleksander Ovečkin, ki je prvič v seriji ostal brez zadetka. Četrta tekma bo v noči na četrtek spet v Washingtonu. Ekipi igrata na štiri zmage.