Phoenix, 25. 11. 2017 09.51 |

T.Š./STA
0

Hokejisti moštva Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem so v ligi NHL doživeli nov poraz, tretjega po vrsti. V Phoenixu so bili gostitelji boljši od kraljev s 3:2 po podaljšku, med strelce pa se je vpisal tudi kapetan kraljev, kar je bil njegov že okrogli 10. gol v sezoni.

Anže Kopitar je v 23. minuti izid izenačil na 1:1 in dosegel deseti gol v sezoni po podaji Slovaka Mariana Gaborika, ki je po poškodbi kolena odigral šele prvo tekmo v sezoni. Arizona je povedla z golom Šveda Oliverja Ekmana-Larssona v prvem delu, po izenačenju Kopitarja pa je domačim vodstvo vnovič zagotovil 21-letni Brendan Perlini v 38. minuti. V 43. minuti je Trevor Lewis še drugič zadel za ekipo iz Kalifornije in moštvi sta redni del končali poravnani. V tretji minuti podaljška pa je obračun odločil 20-letni novinec Christian Fischer. Za kralje je to tretji zaporedni poraz oziroma že sedmi na zadnjih osmih tekmah.

Z osvojeno točko kralji ostajajo na drugem mestu pacifiške skupine, v zahodni konferenci pa so na petem mestu. Vodilna ekipa lige ostaja Tampa, ki pa je ponoči v Washingtonu izgubila z 1:3. Premora za kralje ne bo, saj bodo že danes v domači dvorani gostili Anaheim, ki je moral v noči na soboto po slovenskem času priznati premoč Winnipegu (1:4).

Arizona Coyotes - Los Angeles Kings        3:2 (podaljšek)
Boston Bruins - Pittsburgh Penguins        4:3
Anaheim Ducks - Winnipeg Jets              1:4
Minnesota Wild - Colorad Avalanche         3:2 (kazenski streli)
Philadelphia Flyers - New York Islanders   4:5 (podaljšek)
Wshington Capitals - Tampa Bay Lightning   3:1
Vegas Golden Knights - San Jose Sharks     5:4 (podaljšek)
New Jersey Devils - Vancouver Canucks      3:2