VIDEO & FOTO: Zmaji zasluženo do zmage

Ljubljana, 13. 01. 2009 18.43 |

V 45. krogu lige EBEL so si zmago priigrali hokejisti Tilie Olimpije. Z izidom 4:3 so premagali goste iz Beljaka in vknjižili pomembni dve točki.

Ljubljančani so se veselili pomembnih točk.
Ljubljančani so se veselili pomembnih točk. FOTO: Damjan Žibert

Hokejisti so v prvi tretjini srečanja pokazali agresivno in napadalno igro. Prvo lepo priložnost so si Zmaji priigrali v četrti minuti, a je bil Anže Ropret nenatančen. Ljubljančani so nadaljevali z napadalno igro, vendar brez uspeha. V drugi polovici prve tretjine se jim je ponudila lepa priložnost za vodstvo, saj so ostali z dvema igralcema več na ledu, a so bili beljaški Orli boljši. Priložnost za vodstvo je zapravil tudi Kevin Mitchell, ki je bil nenatančen iz kazenskega strela. V 18. minuti pa je navijače na noge dvignil Frank Banham, ki je po podaji Jensa Nielsena natančno zadel in poskrbel za končni izid prve tretjine (1:0).

V uvodni minuti druge tretjine so zeleno-beli poskrbeli za nov zadetek. Po odlični asistenci Mitchella je bil natančen Tomaž Vnuk. V šesti minuti se je med strelce vpisal še Raffaele Intranuovo, ki je po podaji Ropreta in Vnuka vodstvo povišal na 3:0. V nadaljevanju so hokejisti Olimpije ostali z igralcem manj na ledu. Gostje so premoč izkoristili in zaostanek znižali. Mrežo Aleša Sile je v osmi minuti druge tretjine zatresel Roland Kaspitz. Domači vratar je bil nemočen tudi v enajsti minuti, ko je bil natančen Darrel Scoville. Ljubljančani gostom niso ostali dolžni in so v 14. minuti poskrbeli za četrti zadetek. Po podaji Žige Pavlina je mrežo Bernharda Starkbauma zatresel Žiga Pance in postavil izid druge tretjine. V zadnji minuti je z napadom poizkušal še Banham, a je zadel vratnico.

Hokejisti so tudi v zadnji tretjini pokazali napadalno igro. Prva pa se je v 12. minuti zatresla mreža Sile. Po podaji Peintnerja in Kaspitza je zadetek dosegel Thomas Raffl in postavil končni izid dvoboja (4:3).

Tilia Olimpija - VSV Beljak 4:3 (1:0, 3:2,0:1)

15. 01. 2009 16.40
No jaz sem bil vedno za Jesenice in to zato ker sem letnik 1952 in se kako še spominjam da se je boljši hokej igral v Jesenicah, vendar je Ljubljana vedno imela denar in je lahko kupila igralce od drugod med njimi tudi iz Jesenic, je pa res da je Olimpija pozneje imela kar nekaj dobrih igralcev tudi iz Ljubljane ali bližnje okolice,samo kaj sploh pomeni v SLO bližnja okolica pri njeni velikosti. PZ!!!
14. 01. 2009 13.56
Nevem kako se je po TVju vidl ampak na tekmi je lepo pokazal da je gol biu. Čeprou ga niso priznal. (banham- na konc 2 tretine). Sodniki bi pa špegle rabl. Budale.
.38
14. 01. 2009 13.54
Trava se očitno počut tko ogroženo da za obrambo kritizera olimpijo. Nebo si priznala da smo najbolši, in da letošna forma ne kaže USGA kar znamo. Olimpija bo šla naprej. Sigurno.
mare.miami
14. 01. 2009 04.55
OLIMPIJA GRE NAPREJ!!!
mobius
14. 01. 2009 00.57
Žali tisti ki nima iskreno sam sebe rad, je poln strahov in kompleksov. PZ VSEM!!!!
olimpija30
13. 01. 2009 23.26
večkrat žalte jesenice olimpijo kokr obratno ! sicer so pa dans boysi odlično igral, zdej nm je cilj ujet innsbruck, graz je pršu u formo .. nakonc boo pršl v play off !!! ;))
trava@pinkponk.com
13. 01. 2009 23.10
untouched kolikokrat naj povem ja smo izgubili krivi smo pa samo mi.
13. 01. 2009 23.08
jaz ne.žalim. za ostale me pa ne briga.Me pa briga če mene nekdo osebno žali ker se pač ne strinjam z njim.Ne niste za vse vi krivi nisem jaz to napisala.da izgubiljamo smo krivi samo mi in nihče drug.da ne bomo v finalu bomo mi krivi ne vi.vsaj jaz ne iščem nobenih izgovorov.žal smo trenutno slabi kaj se dogaja v klubu vedo samo oni.razen če so se predali.tudi to je možno.kaj se bo zgodilo bomo videli kmalu. imam pa občutek da se ne bo dobro izteklo ne za vas ne za nas.ampak ker ste rojeni pod srečno zvezdo se lahko zgodi lanska zgodba. ponavadi tam kjer je denar in sreča nas ni zraven.nismo rojeni za to.nas je zgrešila.razen če se naredi kakšen čudež-kar pa malo verjamem.
MxMx
13. 01. 2009 23.02
dej ta trava je spet pamtna k so zgubl ko p.... trpeen 13.01.2009, 22:19 0 untouched.. a hteb je letela.. mi smo sam gledal kam je letel.. :) ja ne men direkt vame..k mi smo bli ubrneni pa sm sam začutu neki trdga u glavo..x)
SLOcepec
13. 01. 2009 22.56
trava.. zakaj smo vedno žabarji krivi? poglej objektivno.. Kdo se dere ubi ubi žabarja.. itd vsi s(m)o isti.. proud to be žabar!<3
in-bolek ja tudi to se lahko zgodi.nič ni nemogoče.lahko pa mi zmagamo naslednjo vi pa izgubite.je še vedno 9 tekm kjer je vse mogoče.ja tudi na naši strani je nekaj takih ki radi samo žalijo,pa ne vem kaj imajo od tega. ni mi pa ušeč da vi navijači žabarjev žalite nas navijače kot osebe ker se pač ne strinjamo z vami.Ti bom dala nekaj komentarjev iz strani navijačev žabarjev.se vam zdi to lepo. pa mene ste nekateri tukaj tudi že žalili,kar ni pošteno.če se pač ne strinjam z vami to povejte na lep način ne pa da sem vse sam človek ne.to pa ni lepo iz vaše strani.
Anja Nikolic 1
13. 01. 2009 22.50
TRAVA NE SEKIRAJ SE. VES DA JE VEDNO BILO TAKO IN NAZALOST TUDI BO. OLIMPIJA-JESENICE NAJVECJA RIVALA! PA TUDI JESENICANI ZALITE NAS LJUBLJANCANE. ZDELE MORMO SKUPI DRZAT CE HOCEMO BIT V KONCNICI KER JE OCITNO DA SE NAS HOCEJO AVSTRJICI ZNEBIT.
in-bolek
13. 01. 2009 22.43
Mislim da bomo prej Jesenice ujel kot Gradec ... hehe
13. 01. 2009 22.41
mislim da sem edina ki sem tukaj realna.se oglašam ne glede kako naši igrajo in sploh nikogar ne žalim kar večina navijačev žabarjev počne.ne vsi jih je pa veliko.veš žal sem na to pomislila tudi jaz.ampak nikoli ne veš kaj je v resnici. mogoče pa je jeseničanom zmanjkalo moči in se bo zgodilo tako kot se je lani.nič novega in starega.standart. ni mi pa všeč z vaše strani to da takrat ko zmagate nas žalite ko izgubite nas spet.mislim vse se da povedat na lep način.Nihče pa ne zna čestitat zmagi če zmagajo.ampak nas vedno samo žalte.ne vem kaj imate od tega da smo vse sam ljudje ne.a vas ni nič sram.
Zapomni.si
13. 01. 2009 22.33
Olimpijaaaa do nebaaa
13. 01. 2009 22.24
bravo olimpija! zdej pa res sam se zmage stejejo. zgleda se bomo boril z inscbrukom za koncnico. mal me pa skrbi tale poraz jesenicanov!!! niso valda sklenil pakt z jodlarji da nas skinejo a? kaj ti misls trava? aja pa hvala za cestitke! lepo od tebe