Ljubljana, 19. 09. 2008 18.54 |

Začela se je nova sezona hokejske lige EBEL. V 1. krogu je Tilia Olimpija v Tivoliju visoko izgubila s prvaki iz Salzburga. Red Bull je Tivolčanom nasul "pravljičnih" sedem zadetkov.

Salzburžani so se v Tivoliju veselili visoke zmage.
Salzburžani so se v Tivoliju veselili visoke zmage. FOTO: Damjan Žibert

Uvod v sezono so odločneje začeli prvaki iz Salzburga. V prvi tretjini so večinoma imeli pobudo in izpeljali nekaj nevarnih akcij, ki so predvsem po zaslugi nezbranosti avstrijskih napadalcev in nekaj vzpodbudnih obrambah Mika Morrisona ostale neizkoriščene. Tako je že v tretji minuti nevarno meril Patrick Harand, v osmi Dieter Kalt, minuto pozneje Manuel Latusa, v deseti minuti pa je ob igralcu več na ledu Matin Mairitsch zatresel prečko. V 18. minuti pa so gosti preveč porozno ljubljansko obrambo z lepo akcijo vnovič izigrali in prek Martina Ulmerja povedli.

V uvodni tretjini je bila igra enakovredna, potem pa so gostitelji močno popustili ... FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so v prvi tretjini nekajkrat pokazali, da so lahko nevarni, ne nazadnje sta gostujočega vratarja Jordana Parisa preizkusila Brendan Yarema in Nik Zupančič, v drugi tretjini pa najprej Greg Kužnik. Toda izključitve na domači strani so gostom olajšale delo za povišanje vodstva. Ob dveh igralcih več na ledu je namreč Colton Yellow Horn v 28. minuti brez večjih težav iz bližine ukanil Morrisona. Še večje težave je gostiteljem v 32. minuti povzročil Marco Pewal. Kljub temu, da ga je Andrej Tavželj v prodoru spotaknil, je avstrijski napadalec ostal zbran vse do konca in v padcu premagal še domačega vratarja, ki je bil eden glavnih krivcev pri četrtem golu, saj je v mrežo izpustil plošček po dokaj nenevarnem poskusu Philippa Pinterja v 34. minuti.

Mike Morrison je bil navkljub sedmim prejetim zadetkom med boljšimi možmi v vrstah Ljubljančanov. FOTO: Damjan Žibert

Pravi polom Ljubljančanov je z drugim zadetkom na tekmi v 36. minuti potrdil Pinter po vnovič preveč medlem posredovanju Morrisona, ki bo očitno potreboval kar nekaj časa, da bo (ob resda zelo slabi obrambni predstavi soigralcev) "stopil v čevlje", ki jih je pred njim nosil Alex Westlund. Zadnji del igre je minil v manj borbenem ozračju, v katerem pa so se spet bolje znašli Avstrijci. Praktično nenevarni Ljubljančani so namreč v 53. minuti dobili še šesti gol, za katerega je poskrbel Pewal, v 59. pa še sedmega po zaslugi Ryana McDonougha, ki je tako le še dopolnil pravo malo katastrofo tokrat povsem nebogljenih "zmajev".

Strelci: 0:1 Ulmer (Rebek, Koch, 18.), 0:2 Yellow Horn (McDonough, 28.), 0:3 Pewal (32.), 0:4 Pinter (Harand, 34.), 0:5 Pinter (McDonough, 36.), 0:6 Pewal (Ulmer, 53.), 0:7 McDonough (59.).