Ljubljana, 08. 03. 2012 18.47 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v drugi tekmi polfinala lige Ebel s 3:4 po podaljšku izgubili proti Linzu. Zmagoviti gol za goste, ki sedaj vodijo z 2:0 v zmagah, je v prvi minuti podaljška dosegel Franklin MacDonald.

Pred drugo tekmo v seriji se je v moštvo Tilie Olimpije vrnil Justin Taylor, ki je zaradi bolezni izpustil prvi obračun v Linzu. Tekmo v nabito polni hali Tivoli so 'zmaji' začeli sanjsko. Že v drugi minuti se je za strel z razdalje odločil Domen Vedlin, plošček je v drsalko zadel enega izmed gostujočih hokejistov in končal pri Johnu Hughesu, ki mu ni bilo težko zadeti praktično nebranjene mreže. A veselje ni trajalo prav dolgo. Zgolj štiri minute pozneje je strel z modre črte sprožil Curtis Murphy, vratar Olimpije Matija Pintarič ni posredoval najbolje in plošček mu je pod nogo ušel v mrežo. V 12. minuti so imeli gostitelji prvo priložnost za igro z igralcem več na ledu, a kaj več od odličnega prodora razpoloženega Hughesa, ki je z obrambo zaustavil nekdanjega ljubljenca ljubljanskega občinstva Alexa Westlunda, jim ni uspelo. So pa zato zgolj minuto za tem, ko se je na led vrnil izključeni Jan-Axel Alavaara, povedli hokejisti Linza. Za strel s precej težkega položaja se je odločil Michael Mayr in presenetil Pintariča.

Matija Pintarič je predvsem v tretji tretjini blestel z odličnimi obrambami.
Matija Pintarič je predvsem v tretji tretjini blestel z odličnimi obrambami. FOTO: Damjan Žibert

Gostje so prednost povišali v tretji minuti druge tretjine, ko so s pridom izkoristili izključitev Vedlina. 'Črna krila' so izpeljala lepo akcijo, plošček je prišel do Justina Kellerja, čigar strel je Pintarič skoraj že ukrotil, a je Štajercu plošček kljub temu spolzel v mrežo. A zaostanek dveh golov ni potolkel varovancev Hannuja Järvenpääja, ki so odgovorili štiri minute pozneje, med strelce pa se je še na drugi tekmi zapored vpisal Igor Cvetek. Velik del posla je opravil Boštjan Groznik, čigar prvi strel so branilci Linza še odbili, drugi poskus pa je ob pomoči Cvetka končal za hrbtom Westlunda. Sledila je ofenziva Ljubljančanov, ki jih je poneslo glasno domače občinstvo, a Westlund je vse nalete odbil. V 15. minuti se je znova v lepi priložnosti znašel Hughes, še enkrat več pa se je izkazal 35-letni Američan v vratih Linza. Tri minute pred iztekom drugega dela igre je lepo prodrl Brock McBride, ki so ga gostujoči branilci zrušili, tako da ni prišel do pravega strela. Sodniške piščalke so ob tem posredovanju ostale neme.

Zdesetkana Tilia Olimpija je sredi druge tretjine ostala še brez enega hokejista. Zaradi prejetega udarca je namreč predčasno v slačilnico odšel Jamie Fraser. Za nameček je McBride ob koncu drugih 20 minut zaradi obračunavanja z Robom Hiseyjem prejel 10 minutno disciplinsko kazen.

Igor Cvetek je za hrbet Alexa Westlunda preusmeril strel Boštjana Groznika.
Igor Cvetek je za hrbet Alexa Westlunda preusmeril strel Boštjana Groznika. FOTO: Damjan Žibert

V tretji tretjini so se gostitelji podali v lov za izenačenjem, a začetne napade 'zmajev' je trda obramba Linza uspešno zaustavila. Tako pa je bilo zgolj do 50. minute. Takrat je namreč na sceno stopil branilec Brad Cole, ki je z izjemnim strelom iz zapestja izid izenačil na 3:3. Zatem so se vrstile priložnosti na obeh straneh, zagotovo pa se je domačim navijačem za nekaj sekund zaustavilo srce, ko je tri minute pred koncem tretje tretjine sam nekoliko iz desne strani pred Pintariča zadrsal Lebler, a vratar Olimpije se je izkazal. Zgolj slabo minuto pozneje pa je bila še lepša priložnost za goste. Sam se je pred domačimi vrati znašel Martin Mairitsch, še enkrat pa je odlično posredoval Pintarič. Sledilo je novo obleganje hokejistov Linza, ki so zadnji dve minuti tretje tretjine zaradi izključitve Cola igrali z igralcem več. Kljub nekaterim velikim priložnostim za zmagoviti gol je najboljšemu moštvu rednega dela živce paral Pintarič, ki je znova zaklenil svoja vrata in poskrbel za podaljšek. A na žalost je že ob izteku prve minute dodatnega dela igre za zmago gostov s strelom z razdalje poskrbel Franklin MacDonald in Linz popeljal v vodstvo z 2:0 v zmagah. Hokejiste Olimpije sedaj čaka težko delo, če se želijo vrniti v igro za uvrstitev v veliki finale. Prihodnja tekma bo v nedeljo, ob 17:30 v Linzu. Prenos tekme si lahko ogledate tudi na Voyo.si.

Tilia Olimpija – Linz 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, 0:1) / 0:2*
Hughes (2.), Cvetek (27.), Cole (50.); Murphy (5.), Mayr (15.), Keller (23.), Macdonald (61.)