Švicarji pošteno namučili Kanadčane

Helsinki, 09. 05. 2012 18.48 |

Kanadska hokejska reprezentanca je v 4. krogu skupine H svetovnega prvenstva po srditem boju uspela streti odpor Švice (3:2). V skupini S je Norveška ugnala Italijo s 6:2, Švedska pa Nemčijo (5:2).

Na vrhu skupine A so po nepopolnem 4. krogu Kanadčani, ki so zmagali tretjič, imajo pa še točko po porazu po podaljšku proti ZDA. Tokrat so bili uspešni že v rednem delu, čeprav je bil razplet tekme s Švico tesen. Tekmeci so vodili, v zadnji tretjini je bil izid izenačen, odločilni gol pa je v 52. minuti dosegel Ryan Getzlaf.

Kanadčani so z zmago proti Švici vknjižili pomembne tri točke.
Kanadčani so z zmago proti Švici vknjižili pomembne tri točke. FOTO: Reuters

Slovaška se je z drugo zmago pomaknila na začasno tretje mesto v skupini, a tudi njena pot do novih treh točke je bila naporna. Odpor Kazahstancev so strli šele ob koncu, v zadnji tretjini so povedli s 3:2, uspeh pa potrdili z golom na nebranjena vrata za končnih 4:2.

Švedi pa niso imeli večjih težav z Nemci in so jih na 34. medsebojnem dvoboju na SP še 30. premagali. Izid je bil na koncu 5:2 (1:1, 2:1, 2:0), Nemčija pa se je dobro upirala le do polovice tekme.