Finci z minimalno zmago čez slovaško oviro

Helsinki, 06. 05. 2012 13.32 |

Finska hokejska reprezentanca je v 2. krogu svetovnega prvenstva v hokeju na ledu elitne divizije premagala Slovaško (1:0) in vknjižila nove tri točke. Srečanje je odločil Janne Pesonen v osmi minuti.

Aktualni svetovni prvaki so vknjižil še drugo zaporedno zmago.
Aktualni svetovni prvaki so vknjižil še drugo zaporedno zmago. FOTO: Reuters

Domača zasedba za zdaj še ne navdušuje, vseeno pa imajo branilci naslova dve zmagi. Obe tekmi domačih hokejistov sta se končali z najtesnejšim izidom, danes je bil za 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) za Slovake usoden Janne Pesonen z zadetkom v osmi minuti.

Za manjše presenečenje so poskrbeli Italijani, saj so po podaljšku premagali Dance s 4:3 (2:0, 1:3, 0:0; 1:0), odločilni gol je v 61. minuti dosegel Giulio Scandella. Nekoliko lažje delo so imeli Francozi, ki so za prvo zmago na letošnjem SP premagali Kazahstan s 6:3 (3:1, 1:1, 2:1).

Ruska ekipa je dosegla še drugo zmago, pa čeprav so se Norvežani do sredine tekme dobro upirali in v 36. minuti prek Maruiisa Holteta še znižali zaostanek na 2:3. Gol Aleksandara Perešogina pa je postavil stvari na pričakovano mesto za rusko zmago s 4:2 (0:0, 3:2, 1:0).

V večernih tekmah so gledalci videli dve tesni odločitvi. Latvija je s 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) premagala Nemčijo in dosegla prvo zmago, potem ko so Nemci še izničili zaostanek 0:2, a prejeli gol v 53. minuti. Švica je z enakim izidom 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) premagala Belorusijo, tudi na tej tekmi je odločitev padla v zadnji tretjini.