Rusi na krilih Malkina premagali Fince

Helsinki, 19. 05. 2012 13.08 |

Ruski hokejisti so prvi finalisti svetovnega prvenstva elitne divizije. Varovanci Zinetule Biljaledinova so povsem nadigrali gostitelje Fince in slavili s 6:2. Junak obračuna je bil s tremi goli Jevgenij Malkin.

Rusi so po zmagi nad Švedsko s 7:3 v skupinskem delu povsem nadigrali še druge gostitelje letošnjega svetovnega prvenstva. A na začetku tekme ni nič kazalo na takšen scenarij. V sedmi minuti je namreč z izjemnim strelom z modre črte Fince v vodstvo popeljal Janne Niskala. 'Zbornaja komanda' se je hitro pobrala in udarec vrnila osem minut pozneje. Po akciji Nikite Nikitina in Aleksandra Popova je s svojim osmim golom na prvenstvu izid izenačil Jevgenij Malkin. Glavni kandidat za naziv najkoristnejšega hokejista turnirja Malkin je drugič udaril slabo minuti pred koncem prve tretjine, ko je bil uspešen ob igri z igralcem več na ledu.

Jevgenij Malkin je bil nerešljiva uganka za finsko obrambo.
Jevgenij Malkin je bil nerešljiva uganka za finsko obrambo. FOTO: Reuters

Finci se po tem golu več niso uspeli pobrati, saj je do konca tekme igrala le ena reprezentanca. V drugi tretjini je najprej Aleksander Ovečkin povišal na 3:1, usodo Skandinavcev pa je s svojim tretjim golom na tekmi zapečatil Malkin, ki je pred tem zaradi poškodbe zapestja potreboval zdravniško pomoč. Da bi bilo vse skupaj še huje, sta v prvih devetih minutah zadnje tretjine zadela še Denis Kokarev in Sergej Širokov ter poskrbela za pravo katastrofo gostiteljev. Poraz je štiri minute pred koncem tekme nekoliko omilil Mikael Granlund. Rusi se bodo v velikem finalu udarili z boljšim iz obračuna med Slovaško in Češko.

Finska – Rusija 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Niskala (8.), Granlund (57.); Malkin (16., 20., 28.), Ovečkin (30.), Kokarev (42.), Širokov (49.)