Japonska po kazenskih strelih ugnala Avstrijo

Ljubljana, 18. 04. 2012 15.56 |

Na drugi tekmi 3. kroga svetovnega prvenstva divizije I so hokejisti Avstrije zabeležili prvi poraz. Po izvajanju kazenskih strelov je bila boljša izbrana vrsta Japonske. Velika Britanija pa je Ukrajince odpravila po podaljšku.

Avstrija je tekmo z Japonci začela po pričakovanjih in prvo tretjino dobila z 1:0 po zadetku Maria Altmanna. Toda v nadaljevanju so vztrajni in borbeni Japonci, s katerimi je imela veliko težav tudi Slovenija, pokazali zobe. Izničili so vsako vodstvo tekmecev in izid trikrat izenačili, tudi potem, ko so Avstrijci v zadnji tretjini prek Matthiasa Trattniga povedli z golom ob dveh igralcih več na ledu. Izenačil je Šuhei Kudži v 49. minuti, podaljšek ni prinesel golov, pri kazenskih strelih pa je vratar Juta Narisava ustavil strel Thomasa Kocha, zmago pa je Japonski zagotovil Go Tanaka.

Japonska reprezentanca je Avstrijcem zadali prvi poraz.
Japonska reprezentanca je Avstrijcem zadali prvi poraz. FOTO: Damjan Žibert

Britanci po podaljšku premagali Ukrajino

Hokejisti Velike Britanije so v prvi tekmi po podaljšku premagali Ukrajino s 4:3. Britanci in Ukrajinci so bili po dveh tekmah še brez točk na SP, njun dvoboj pa je odločil šele podaljšek. Bolje so sicer začeli Ukrajinci, ki so prvi zadeli, toda v 33. minuti je Velika Britanija vodila s 3:1. Vendar so hokejisti z Otoka prednost zapravili v pičli minuti, Ukrajina je namreč že do drugega odmora z zadetkoma v razmiku 44 sekund izid izenačila. Zmago je po zadnji tretjini brez golov Veliki Britaniji zagotovil Robert Dowd z golom v 62. minuti.