VIDEO in FOTO: Zmaga Železarjev

Jesenice, 30. 09. 2008 18.25 |

V 5. krogu lige EBEL so hokejisti Acronija Jesenice premagali aktualne prvake avstrijske lige, Red Bull Salzburg (7:2).

Acroni Jesenice.
Acroni Jesenice. FOTO: Damjan Žibert

Ekipi sta začeli zelo previdno in brez posebnega naboja. Po uvodnih otipavanjih je v četrti minuti za veselje domačih navijačev poskrbel Sabahudin Kovačevič, ki je zadel za 1:0. Salzburžani so že v naslednjih minutah z igralcem več na ledu poskrbeli za izenačenje. Mrežo domačih je v šesti minuti zatresel Matthias Trattnig. V nadaljevanju prve tretjine so igralci pokazali dosti bolj napadalno igro in z napadi na mrežo dodobra namučili oba vratarja. Prvi je v 20. minuti pod strelom Davida Rodmana klonil gostujoči Jordan Parise. Jeseničani so tako na počitek odšli z minimalno prednostjo (2:1).

Drugo tretjino so Železarji začeli zelo agresivno in napadalno. Stopnjevali so tempo na ledu in v 34. minuti je po podaji Aleša Kranjca zadel Conny Stroemberg ter povišal prednost gostiteljev na 3:1. Naslednji je domače navijače na noge spravil Rok Jakopič, ki je po natančni podaji Žige Jegliča zadel in domačine na odmor popeljal s tremi zadetki prednosti.

Varovanci Douga Bradleya so bili tudi v zadnji tretjini podobno razpoloženi. Iz minute v minuto so bolj pritiskali na vrata aktualnih prvakov lige; do konca tekme sta za domačine zadela še Jean Philippe Paré in Conny Stroemberg, pri gostih pa je za znižanje rezultata poskrbel Michael Siklenka.

Acroni Jesenice - Red Bull Salzburg 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)