VIDEO&FOTO: Jeseničani vrnili udarec Albi

Jesenice, 20. 01. 2009 18.29 |

V 48. krogu hokejske lige EBEL so Jeseničani povsem nadigrali Albo Volan in slavili z rezultatom 7:2 ter se Madžarom oddolžili za zadnji poraz.

Acroni Jesenice - Alba Volan
Acroni Jesenice - Alba Volan FOTO: Žiga Novak

Varovanci Douga Bradleyja so v prvi tretjini povsem nadigrali goste iz Szekesfehervarja. Tekmo so domači začeli odločno agresivno in v uvodnih minutah povedli z močnim strelom Mihe Rebolja. Nekaj minut pozneje so Železarji povišali svojo prednost; po strelu Mitje Robarja je palico podstavil Jean Philippe Paré in premagal gostujočega vratarja. V 16. minuti je bil najprej izključen madžarski branilec Viktor Tokaji, le nekaj sekund za tem je moral na kazensko klop še Marcel Rodman. Moči na ledu so bile izenačene, gostje pa so rezultat znižali v 17. minuti, ko je za 2:1 zadel Andraž Horvath. V zadnji minuti prve tretjine je izid tretjine (3:1) postavil švedski mojster Conny Strömberg, ki je zadel, ko so domači imeli igralca manj na ledu.

V drugi tretjini so Jeseničani svoje delo opravili z odliko in v 21. minuti je na 4:1 povišal Anže Terlikar. Albini igralci so rezultat poskušali znižati ob igralcu več na ledu, a je bil vedno na mestu vratar Gaber Glavič. Napako domače obrambe je v 39. minuti izkoristil mladi debitant v dresu Albe Adrian Toth in znižal na 4:2, to pa je bil tudi njegov prvi zadetek v ligi Ebel.

V zadnji tretjini so varovanci Douga Bradleyja brez večjih težav srečanje pripeljali do konca. V 49. minuti je za 5:2 zadel najboljši jeseniški branilec Aleš Krajnc, kar je bil njegov deveti gol v letošnji ligi EBEL. Svojo premoč so domači igralci kronali v 53. minuti, ko je po lepi podaji Tomaža Razingarja svoj drugi gol na tekmi dosegel Terlikar. Končni rezultat dvoboja (7:2) je s svojim drugim zadetkom na tekmi postavil Paré.

Acroni Jesenice – Alba Volan 7:2 (3:1, 1:1, 3:0)