Ljubljana, 04. 01. 2015 19.40 |

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so v 35. krogu razširjenega avstrijskega prvenstva s 4:2 premagali Innsbruck. Pri zmajih so se med strelce vpisali Hunter Bishop, Tom Zanoški, Aleš Mušič in Žiga Pešut.

Sedem golov v mreži Andyja Chioda na gostovanju v madžarskem Szekesfehervarju je bilo ogromno. Igralci Telemacha Olimpije so se v Ljubljano vrnili 'potolčeni', a očitno je trener Fabian Dahlem po bolečem porazu našel prave besede, s katerimi je okrepil samozavest svojih izbrancev. To je bilo dobro vidno v Hali Tivoli, kjer je gostoval neugodni Innsbruck. Zasedba, ki domuje na prizorišču tretje tekme novoletne skakalne turneje, je v 11. minuti dvoboja prejela kar dva gola. Najprej je bil natančen Hunter Bishop, sledil pa je še gol Toma Zanoškega.

Hunter Bishop je načel mrežo Innsbrucka.
Hunter Bishop je načel mrežo Innsbrucka. FOTO: Damjan Žibert

Motivirani zmaji so na začetku druge tretjine vodstvo še povišali, natančen je bil Aleš Mušič, a počasi so do priložnosti za znižanje prihajali hokejisti Innsbrucka. V 27. minuti je Kenneth MacAulay znižal na 3:1, Matt Siddall pa je še pred iztekom druge tretjine znižal na 3:2. Tako so imeli slovenski državni prvaki pred sklepnim delom dvoboja le še gol prednosti, Tirolci pa so vse bolj pritiskali na vrata Chioda. A nekoliko jih je 'ohladil' Žiga Pešut, ki je v 53. minuti spet odpeljal soigralce na varna dva gola naskoka.

4:2 je bil tudi končni izid dvoboja.