V derbiju večera zmaga Pingvinom

Pittsburgh, 23. 01. 2012 08.18 |

Hokejisti moštva NHL Pittsburgh Penguins so v derbiju večera po podaljšku s 4:3 premagali Washington Capitalse. Odločilni gol na tekmi je dosegel Rus Evgeni Malkin.

"Malk and Honey" je le eden izmed naslovov po prestižni zmagi moštva NHL Pittsburgh Penguins nad Washington Capitalsi (4:3 – podaljšek). Po zaslugi Krisa Letanga in Jamesa Neala so gostitelji uvodni del obračuna dobili z 2:0, v drugem delu dvoboja sta Brooks Laich in Aleksander Semin uspela izid poravnati in dvoboj pripeljala v zanimivih sklepnih 20 minut obračuna. Po zaslugi prvega zvezdnika Capitalsov Aleksandra Ovečkina se je v 42. minuti gostom nasmihala zmaga, a Neal je s svojim drugim golom na dvoboju uspel izid poravnati na 3:3, kar je domačinom pozneje prineslo podaljšek.

Evgeni Malkin je zabil odločilni gol na tekmi.
Evgeni Malkin je zabil odločilni gol na tekmi. FOTO: Reuters

V dodatku igralnega časa so bili bolj zbrani varovanci Dana Bylsme, ki so si z golom Evgenija Malkina priigrali prestižno zmago nad tekmecem iz Washingtona. "Spet sem zelo samozavesten. Mi verjamete?" je po zmagi nad Capitalsi povedal strelec odločilnega gola in dodal: "Zmagali smo šest tekem zapored in mislim, da ima po takšnem nizu vsakdo okrepljeno samozavest. Užival sem v tekmi. Zabaval sem se."

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals 4:3 (podaljšek)
Philadelphia Flyers – Boston Bruins 5:6 (k. streli)
Anaheim Ducks – Colorado Avalanche 3:2