Urbas in Verlič neusmiljeno udrihala po zmajih, nekdanja zmaja osmešila bivši klub v dresu VSV

Beljak, 20. 01. 2017 21.59 |

Hokejisti Olimpije so drugi del lige Ebel odprli porazno in v Beljaku zaostajali že z 0:8, na koncu pa obračun sklenili vsaj z dvema častnima zadetkoma (2:8). Kar štiri zadetke je za VSV dosegel slovenski reprezentant Jan Urbas, enega je skupaj z dvema podajama pristavil še en nekdanji član ljubljanskega kluba Miha Verlič.

To ni bil začetek, ki so si ga v drugem delu sezone želeli zeleno-beli.
To ni bil začetek, ki so si ga v drugem delu sezone želeli zeleno-beli. FOTO: Damjan Žibert

Pred začetkom drugega dela lige Ebel so imeli Ljubljančani zelo težko nalogo, ki je po uvodnem visokem porazu postala skorajda nemogoča. Začetni zaostanek šestih točk za vodilnimi Beljačani se je namreč povečal na devet, naprej pa iz skupine šestih slabše uvrščenih ekip po rednem delu pa vodita le prvi mesti. Ljubljančani, ki so sredi tedna kljub vse bolj črnim oblakom nad klubom izpod Rožnika še optimistično napovedovali boj v Beljaku, so doživeli hladen tuš. Domači so bili v režiji slovenskih reprezentantov Jana Urbasa (štirje goli) in Mihe Verliča (gol in dve podaji) tokrat preprosto toliko boljši, da so gostje šele ob koncu nekoliko ublažili visok poraz. Že sam začetek tekme je bil takšen, kot ne sme biti; že v 35. sekundi je gostujoča ekipa igrala s preveč hokejisti in dobila kazen. V tretji minuto pa je, še vedno ob številčni prednosti, po grobi napaki gostov Urbas brez težav izkoristil darilo za prvi zadetek od štirih na poti k nazivu najboljšega igralca tekme. V nadaljevanju sta simultanko z Olimpijino obrambo igrala prav Slovenca pri VSV, ki sta sleherno napako gostujoče obrambe znala izkoristit za doseganje zadetkov. Tudi vratar Jeff Frazee ni mogel storiti prav nič, kajti vsi goli so bili doseženi iz bližine.

Začetek druge tretjine je bil za spoznanje boljši, ampak le do polovice; domači so takrat s tremi goli v razmiku treh minut pobegnili na 7:0, maloštevilni ljubljanski navijači pa so se zbali, da se obeta potop. Na srečo so domači v zadnjem delu stopili s plina in omogočili Sachi Guimondau in Aljažu Chvatalu, da sta se vpisala med strelce. V nedeljo bodo zmaji v 2. krogu gostili češko ekipo Orli Znojmo, za ohranitev vsaj teoretičnih možnosti za preboj med prvi ekipi pa bo zmaga za zeleno-bele nujna.