Upanje za rise: Norvežani porazili Dance

Stockholm, 05. 05. 2013 23.05 |

Na svetovnem hokejskem prvenstvu skupine A je končan drugi tekmovalni dan. Slovenija po dveh tekmah ostaja brez točk, podobno je z Dansko, ki je na drugi tekmi izgubila z Norveško. Ravno tekma z Danci bo, kot kaže, odločila o usodi risov o obstanku med elito.

Vse ekipe na SP elitne skupine imajo po dve odigrani tekmi. V "slovenski" skupini je na prvem mestu Norveška, ki ima edina vseh šest točk, Slovenija je na predzadnjem mestu, podobno kot Danska, ki je zadnja, saj je brez točk. Slovenci so izgubili uvodni tekmi šampionata z Norveško in Belorusijo, podobno kot Danci, ki so izgubili proti Kanadi in Norveški. Danci so tudi naslednji tekmec varovancev Matjaža Kopitarja na torkovi tekmi v Stockholmu. V drugi skupini, ki igra v Helsinkih, so brez poraza še Rusija in ZDA, naši sosedi Avstrijci pa so tudi brez zmage po dveh tekmah in so tako kot Slovenci predzadnji na lestvici, pred Latvijo, ki je brez točk, a ima slabšo gol razliko.

Norveška je Dansko premagala v končnici tekme, čeprav so Norvežani vodili z 2:0. Prvi gol so podobno kot proti Sloveniji dosegli na začetku tekme, v 2. minuti, naslednjega pa v 38. minuti. Zadetek je dosegel znanec Slovencev Anders Bastiansen. V zadnji tretjini pa so Danci le v petih minutah dosegli dva gola in izid v 50. minuti izenačili. Gol odločitve je v 58. minuti dosegel Patrick Thoresen in Norveški zagotovil vse tri točke, obenem pa ponudil možnost risom, ki morajo premagati torkovega tekmeca, če želijo ohraniti možnosti za obstanek med elito. V strelih je bilo 29:24 za Dansko.

Dvoboj Slovenije z Dansko bo, kot kaže, ključen za obstanek v skupini A svetovnega hokeja. FOTO: HZS/Drago Cvetanovič