Trener More: Kopitar se razdaja tudi v obrambi

Mora, 10. 10. 2012 08.46 |

Hokejisti švedskega drugoligaša Mora so proti Asplövnu zaostajali že z 0:2, zatem pa zaigrali odločneje in po preobratu slavili s 4:2. Med strelce se je vpisal tudi NHL zvezdnik Anže Kopitar.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Damjan Žibert

Mora je sicer začela zelo odločno in si že v uvodnih minutah priigrala nekaj zrelih priložnosti za zadetek. Kljub naletu domačih hokejistov so se prvega vodstva veselili gostje. Po lepi ekipni akciji je v sedmi minuti zadel Lucas Sandstrom. V prvi minuti druge tretjine so hokejisti Asplövna izkoristili igralca več na ledu in povedli z 2:0. Domačega vratarja Linusa Ullmarka je premagal 'železar' Conny Strömberg. Obiskovalci Mattsson Arene so v nadaljevanju spremljali strgano igro na obeh straneh, za navdušenje pa sta v 38. minuti poskrbela Sonny Karlsson in Hrušičan Anže Kopitar. O zmagovalcu je tako odločala zadnja tretjina, kjer so več znanja pokazali varovanci Patrica Wenerja in slavili s 4:2. Odločilna zadetka sta prispevala Mikael Wikstrand in Anthony Guttig.

“Spet smo si ustvarili številne priložnosti, vendar smo neučinkoviti. Gostje so uspeli povesti z 2:0, fantje pa so se z odlično igro uspeli vrniti in zmagati. Pokazali so pravi obraz, Karlsson in Guttig pa sta dosegla sploh prvi gol v sezoni. Še posebej moram pohvaliti Anžeta Kopitarja, ki je poleg gola nase prevzel veliko breme tudi v obrambi,” je na novinarski konferenci po tekmi navdušeno razlagal Wener.