Tivoli le dočakal skalp Medveščaka

Ljubljana, 27. 01. 2012 22.12 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v 3. krogu drugega dela lige EBEL premagali Medveščak (6:4). Zagrebčani iz Tivolija odhajajo poraženi sploh prvič, odkar nastopajo v razširjenem avstrijskem hokejskem prvenstvu.

Ljubljančani v drugem delu razširjenega avstrijskega prvenstva še niso dosegli nobene točke, saj so izgubili uvodni gostovanji. Tokrat jih je čakala prva domača tekma, naloga pa ni bila prav nič lahka. Na drugi strani je bil Medveščak, ekipa, ki od svojega prihoda v ligo Ebel na ljubljanskem ledu še ni izgubila.

Zmaji so v Ljubljani le dočakali zmago nad zagrebško ekipo.
Zmaji so v Ljubljani le dočakali zmago nad zagrebško ekipo. FOTO: Damjan Žibert

Začetek je bil za domače slab, pa ne zaradi rezultata, temveč poškodbe Igorja Cvetka. Branilec domačih je po naletu Daria Kostovića že v drugi miniti obležal na ledu in so ga na nosilih prepeljali v bolnišnico. Petminutno kazen Zagrebčanov je nato izkoristil Petr Šachl, ki je po lepem prodoru zatresel mrežo Roberta Kristana. A sredi tretjine je bil izid znova izenačen, prvi zagrebški gol je dosegel stari znanec domačih navijačev, nekdanji ljubljenec Tivolija Frank Banham. Po novi natančni akciji domačih je bilo v 15. minuti 2:1, po podaji Šachla je iz bližine zadel Boštjan Goličič. Spet pa je bilo veselje kratko, kajti gostje so v trenutkih številčne premoči hitro spet izenačili.

Nadaljevanje je bilo za domače boljše. Najprej so sicer zapravili prednost igralca več, nato pa je John Hughes spretno našel pot ploščku v nebranjeno mrežo, ko je zagrebški vratar Robert Kristan zadrsal iz vrat. Brez dela ni bil niti domači vratar Jean Phillipe Lamoureux, a se je izkazal z nekaj dobrimi obrambami, predvsem ob strelu Banhama iz neposredne bližine v 33. minuti. Tri minute pozneje so domači vodstvo povišali, strelec pa je bil Miha Verlič, ki je z močnim strelom po sredini gola ugnal Kristana.

Še bližje so bili prvi zmagi proti Medveščaku po šestih minutah druge tretjine, ko je terensko premoč domačih z zadetkom kronal Domen Vedlin, plošček pa je ušel v mrežo tokrat ne najbolje razpoloženemu Kristanu. Dogajanje so igralci popestrili še z dvema pretepoma, pri domačih je bil v glavni vlogi Boštjan Groznik, gostje pa se še niso predali in so v 52. minuti znižali na 3:5. Lamoureux je pet minut pred koncem ubranil poskus Dominika Kaaneta, ko sta bila po napaki domače obrambe povsem sama pred golom dva igralca gostov. A ob številčni prednosti je nato zadel Scott Hotham. Medveščak je sicer le osem sekund zatem spet zadel, kar pa ni bilo dovolj za preobrat.