Ljubljana, 13. 12. 2009 18.01 |

Hokejisti ljubljanske Olimpije so v 32. krogu avstrijske lige EBEL na domačem terenu visoko izgubili proti moštvu Vienna Capitals (6:3).

Tilia Olimpija - Vienna Capitals
Tilia Olimpija - Vienna Capitals FOTO: Damjan Žibert

Predzadnji Ljubljančani, ki so v današnjo tekmo vstopili s slabo popotnico dveh zaporednih porazov, so za nameček gostili zelo razpoložene Dunajčane. Ti so namreč decembra še neporaženi in so tik pod vrhom lestvice. Avstrijci so v Ljubljani upravičili vlogo favorita in prišli do šeste decembrske zmage zapored. K njej so veliko pripomogli tudi domačini s preveč kazenskimi minutami in tudi neprepričljivi sodniki – deležni so bili številnih žvižgov – z nekaterimi dvomljivimi odločitvami.

Tekma se za Ljubljančane ni najbolje začela, saj so gosti prek Benoita Grattona unovčili prednost igralca več že v šesti minuti. V deseti je sodnik Georg Veit z ledu poslal kar dva igralca Dunaja, a le dve sekundi pozneje izključil še Aleša Mušiča. Čeprav številčna prednost tako ni bila takšna, kot bi lahko bila, pa so domačini vseeno izenačili. Z močnim strelom je udaril Frank Banham, igralec, na katerega je trener gostov Kevin Gaudet še posebej opozarjal. Gosti pa so bili v svojih napadih še naprej odločnejši, obramba domačih pa – tudi zaradi preveč kazenskih minut – porazna. To je v 15. minuti ob slabem posredovanju ljubljanskega vratarja Aleša Sile unovčil David Rodman za novo avstrijsko vodstvo. V zadnjih sekundah tretjine je imel novo izenačenje 'na palici' povratnik v moštvo Ivo Jan, a je bil uspešnejši vratar gostov Frederic Cassivi.

Zmajem kljub tej zapravljeni priložnosti ni bilo treba dolgo čakati na novo. Že v 22. minuti so namreč gosti za dobro minuto ostali brez dveh igralcev na ledu, kar je v 23. minuti unovčil Jan in se tako odkupil za 'nezbranost' ob koncu prvega dela. Domači hokejisti pa se očitno niso prav veliko naučili v prvi tretjini, saj so si takoj po izenačenju spet privoščili izključitev. Gosti, odlični ob igri z igralcem več, so ponujeno še enkrat vzeli in z zadetkom Patricka Lebeauja znova povedli. Da bi bilo za domačine vse še slabše, je v 27. minuti za 4:2 drugič na tekmi zadel David Rodman. Takrat je domači trener Matjaž Sekelj v vrata namesto Sile poslal Norma Maracla in upal na preobrat. Toda njegovi varovanci so si še naprej nabirali kazenske minute, dva igralca več v 31. minuti pa sta bila več kot dovolj, da je Gratton dokončno odločil tekmo.

V zadnjih 20 minutah je namreč glede na videno v prvih dveh tretjinah le malokdo pričakoval nov 'čudež' na tivolskem ledu. Še posebej ob dejstvu, da so zeleno-beli tudi ta del igre začeli z igralcem manj in da jih je pred novim zadetkom rešil še okvir vrat. V 44. minuti pa nova farsa: izključitvi Avstrijca sta takoj sledili še dvominutni kazni za Ljubljančane, ki pa nista bili tako sporni kot katera izmed prejšnjih. To vseeno ni preprečilo nezadovoljnim gledalcem, da ne bi z različnimi predmeti 'pokrili' ledu v dvorani. Za povrh vsega je sledil še pravi boksarski vložek med Boštjanom Groznikom in Grattonom. Oba sta pričakovano dobila disciplinsko kazen igre, led pa zasluženo čiščenje. Takoj po prekinitvi so gosti še povišali prednost prek Lebeauja, končni izid pa je v 59. minuti postavil Burke Henry.