Ljubljana, 13. 09. 2015 18.23 |

M.J./STA/T.Š.
0

Dvojni tekmovalni konec tedna v uvodu nove sezone razširjenega avstrijskega prvenstva je Ljubljančanom prinesel šestino možnega izkupička. V prvi tekmi so z Innsbruckom klonili z 0:2, tokrat pa proti beljaškemu VSV iztržili prvo točko za poraz po kazenskih strelih.

Andrej Tavželj zadovoljen z obrambno igro Olimpije

Začetek današnje tekme je obetal dokaj enosmeren promet. Gostje so bili namreč boljši in nevarnejši, napadi pa so se končevali pri vratarju zmajev Olivierju Royu. Na drugi strani je bilo potrebno za konkretnejšo akcijo zeleno-belih počakati do 15. minute, ko je veselje Gregorju Koblarju preprečila prečka, nekaj minut zatem pa je dobro meril še Stefan Chaput, a je vratar gostov strel ubranil. Nadaljevanje je bilo podobno, s premočjo gostov, le da se je za domače izteklo slabše. Že po treh minutah je namreč Benjamin Petrik preusmeril plošček po strelu od daleč in poskrbel za 1:0. Domači so si pozneje pripravili nekaj priložnosti, dvakrat je ostala neizkoriščena prednost igralca več, vratar Jean-Phillipe Lamoureux pa je ubranil nevarnejša poskusa Sebastjana Hadžiča in Chaputa.

Aleš Mušič
Aleš Mušič FOTO: Damjan Žibert

Domači navijači so se razveselili akcije v 42. minuti, ko je po 102 minutah nove sezone Olimpija dosegla prvi gol, po podaji Žige Pešuta je bil na pravem mestu strelec Anže Ropret. Ker nato zadetka ni bilo več, pa so prvič preizkusili tudi nov sistem podaljškov: sedem minut in z manjšim številom igralcev po prvi prekinitvi v 64. minuti. V tem delu so bili domači precej boljši in Chaput bi lahko odločil zmagovalca, toda dvakrat je bil zelo nespreten pred vrati, tekmeci pa so ustavili tudi prodor Aleša Mušiča. O dveh točkah za zmagovalca so tako odločili kazenski streli; pri domačih je bil uspešen le Jure Sotlar, ki je sicer izvajal kar tri, pri gostih pa Rick Scofield in nekdanji soigralec zmajev Žiga Pance.

V nadaljevanju sezone se bodo Ljubljančani prvič podali v goste, v 3. krogu bodo v petek gostovali v Szekeshehervarju.

Telemach Olimpija - Beljak 1:2* (0:0, 0:1,1:0)