Slovenski hokejisti zmagali na Dunaju

Dunaj, 26. 04. 2013 20.45 |

Hokejisti slovenske reprezentance so odigrali zadnjo prijateljsko tekmo pred nastopom na svetovnem prvenstvu skupine A. Risi so se na Dunaju pomerili z reprezentanco Avstrije in zmagali po izvajanju kazenskih strelov. Odločilni gol je dosegel Žiga Pance.

Slovenska hokejska reprezentanca je na zadnji prijateljski tekmi pred začetkom SP na Švedskem gostovala na Dunaju in po kazenskih strelih premagala domačo zasedbo Avstrije z 1:0. Po rednem delu in po podaljških se je tekma končala brez zadetkov, pri kazenskih strelih sta bila za rise uspešna Luka Bašič in Žiga Pance. Tekma se je začela z minuto molka v spomin na prezgodaj umrlega dolgoletnega reprezentanta Slovenije Elvisa Bešlagiča, hokejisti pa so na dresih nosili tudi črn žalni trak.

V prvi tretjini so bili gostitelji boljši tekmec, večkrat se je v golu izkazal Robert Kristan, po odmoru pa so Slovenci prikazali boljšo igro, vendar ne v drugi, ne v tretji tretjini zadetkov ni bilo ne na eni, ne na drugi strani. Tudi petminutni podaljšek je minil brez gola, zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Risi so bili v tem elementu boljši z 2:1, za rise sta kot omenjeno zadela Bašič in Pance, Tomažu Razingarju pa je poizkus ubranil Bernhard Starkbaum, za Avstrijce je edini zadel Michael Raffl, in tako še drugič v okviru priprav premagali Avstrijce, prvič so bili boljši na medsebojni tekmi v Mariboru. V strelih so bili boljši gostitelji (24:17). Na šestih pripravljalnih obračunih so Slovenci dosegli štiri zmage (dve proti Avstriji in po eno proti Italiji ter Kazahstanu) in dva poraza (proti Italiji in Kazahstanu).

Slovenci bodo v ponedeljek v Mariboru začeli sklepni teden priprav na SP elitne skupine, v soboto, 4. maja, pa bodo imeli v Stockholmu že prvo tekmo, njihov nasprotnik bo Norveška.

Hokejisti Slovenije so se pomerili z avstrijsko izbrano vrsto.
Hokejisti Slovenije so se pomerili z avstrijsko izbrano vrsto. FOTO: Damjan Žibert

Avstrija – Slovenija 0:1 (0:0, 0:0, 0:0; 0:1)