Slovenski hokejisti v Bordeauxu premagali Francoze

Bordeaux, 19. 12. 2014 22.43 |

Slovenska članska reprezentanca je odigrala prvo od dveh prijateljskih tekem s francosko izbrano vrsto. V Bordeauxu so bili risi boljši od gostiteljev s 4:0, Robert Sabolič je zabeležil gol in podajo, v vratih je branil Andrej Hočevar.

Potem ko so slovenski hokejisti novembra odigrali domači turnir v Ljubljani in ga tudi dobili, ko so premagali vse tekmece, so se za konec leta risi podali še v Francijo. Na sporedu sta dva dvoboja z domačo vrsto, v Franciji so zaradi te akcije prekinili prvenstvo, marsikje po Evropi pa ne (tudi ne v razširjenem avstrijskem prvenstvu), zato je imel slovenski selektor Matjaž Kopitar na voljo precej drugačno zasedbo kot pred dobrim mesecem dni. V ekipo se je v Bordeauxu spet vrnil Tomaž Razingar, ki si je našel klub, v Francijo pa sta prišla tudi Žiga Jeglič in Rok Tičar iz Slovana v ruski ligi KHL. Oba sta sicer ostala brez opreme, tako da sta morala izpustiti dva treninga v Franciji, na srečo pa sta opremo dobila pravočasno pred prvim dvobojem. Veliko pa je bilo igralcev, ki nastopajo v francoski ligi, prvi slovenski čuvaj mreže je na tekmah v Franciji izkušeni Andrej Hočevar.

Slovenci so že na začetku dvoboja pokazali gostiteljem, da se ne nameravajo predati. Za začetek so se ubranili ob dveh številčnih prednostih tekmecev, ko pa so imeli sami na ledu igralca več, je vratarja Ronana Quenemerja premagal branilec Andrej Tavželj. Za 2:0 pa je nato poskrbel še Anže Kuralt manj kot minuto pred iztekom prvega dela. Podobno je bilo nato tudi nadaljevanje. Hočevar v slovenskem golu ni klonil, je pa zato še pred polovico tekme za še trdnejše vodstvo gostov poskrbel eden od nosilcev slovenske igre Robert Sabolič. V zadnjem delu je Slovenija znala obdržati prednost treh zadetkov in jo ob koncu še oplemenitila v 59. minuti za končnih 4:0. A vendar je v 59. minuti svoj prvi gol v reprezentančnem dresu dosegel branilec Gašper Cerkovnik, podal pa mu je še en novinec, prav tako branilec Jurij Repe. V soboto bo v Angeletu na sporedu še drugi dvoboj Francija - Slovenija.

Robert Sabolič
Robert Sabolič FOTO: Damjan Žibert

Francija - Slovenija 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
0:1 Tavželj (Sabolič, 12.), 0:2 Kuralt (Ankerst, 20.), 0:3 Sabolič (Jeglič, Robar, 28.), 0:4 Cerkovnik (Repe, Razingar, 59.).