Linz, 09. 09. 2012 20.32 |

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so tudi v drugem krogu lige EBEL vknjižili visok poraz. Potem ko so jih uvodoma s 4:1 ugnali Vienna Capitalsi, jih je v drugem krogu s kar 7:3 premagal Black Wings Linz.

Hokejisti Telemach Olimpije so na gostovanje v Linz odpotovali z željo, da popravijo slab vtis z uvodnega dvoboja sezone, a četi Heikkija Mälkkie tudi tokrat nič ni šlo od rok. V 5. minuti je državne prvake Jaka Ankerst popeljal v vodstvo, v nadaljevanju pa so na ledeni ploskvi imeli glavno besedo gostitelji. Do izteka prvega dela tekme so Jerryja Kuhna ugnali trikrat, v drugih 20 minutah pa štirikrat (gostitelji so proti njegovim vratom sprožili 17 strelov).

Zmaji v Linzu niso uspeli ogroziti lanskih prvakov lige EBEL.
Zmaji v Linzu niso uspeli ogroziti lanskih prvakov lige EBEL. FOTO: Damjan Žibert

Trenerju Ljubljančanov ob skromni predstavi ni preostalo prav nič drugega, kot da v sklepnem delu dvoboja priložnost ponudi mlademu Maticu Bohu, ki je v zadnjih 20 minutah ohranil mrežo nedotaknjeno. Potem ko so hokejisti Olimpije drugi gol dosegli v drugi tretjini, jim je do izteka igralnega časa uspelo mrežo tekmeca zadeti še enkrat in dobri dve minuti pred koncem dvoboja je Scott Freeman postavil končni izid obračuna 7:3.