New Jersey, 03. 06. 2012 04.07 |

Ta.V./M.F.
59

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so dobili še drugo tekmo finala (2:1) Stanleyjevega pokala proti New Jersey Devilsom in so tako na pol poti do naslova prvaka lige NHL. Zmagoviti gol je v podaljšku zabil Jeff Carter.

Druga tekma finala lige NHL se je začela s silovitim naletom hokejistov New Jerseyja, ki so vse moči usmerili v napad in že v prvi četrtini zabeležili več strelov (11) kot v prvih 40 minutah prvega obračuna (9). Začetni vihar so kralji preživeli in povedli v osmi minuti obračuna. Branilec Drew Doughty se je iz svoje obrambne tretjine podal v samostojni prodor, ki ga je zaključil z natančnim strelom v oddaljenejši kot. Ob prejetem golu bi lahko morda nekoliko bolje posredoval tudi izkušeni domači vratar Martin Brodeur. Tudi v drugi tretjini je bila slika na ledeni ploskvi podobna. Nekoliko več od igre so imeli hudiči, gostje iz Kalifornije pa so se znašali predvsem na protinapade. V enem izmed takšnih je bil zelo nevaren Justin Williams, čigar strel je Brodeur ubranil. Domači branilci so dobro pazili tudi na našega Anžeta Kopitarja, ki v napadu ni prišel do pravih priložnosti, se pa je zato uspešno podredil potrebam moštva in pomagal predvsem v obrambnih akcijah.

Drew Doughty je zadel po izjemni samostojni akciji.
Drew Doughty je zadel po izjemni samostojni akciji. FOTO: Reuters
Na začetku tretje tretjine so hokejisti New Jerseyja prišli do izenačenja. Za strel z modre črte se je odločil Čeh Marek Zidlicky, pred izjemno razpoloženim vratarjem Los Angelesa Jonathanom Quickom pa je plošček v mrežo preusmeril Ryan Carter. Prvaki vzhodne konference so se nato podali v lov za morebitnim zmagovitim golom, kar je puščalo še več prostora za protinapade gostov. Tako je dobrih 10 minut pred koncem tretje tretjine do priložnosti prišel tudi Kopitar, a njegov prodor z leve strani sta s skupnimi močmi uspela zaustaviti Zach Parise in Brodeur.

Kralji so imeli priložnost, da vprašanje zmagovalca rešijo še v rednem delu, ko so imeli dobre tri minute pred koncem tretje tretjine ob izključitvi Dainiusa Zubrusa igralca več na ledu, a je napako storil Doughty, ki se je tudi sam znašel na 'prisilnem počitku'. Gostitelji 50 sekund igre s številčno prednostjo na ledu niso izkoristil, je pa zato imel dobrih 20 sekund pred koncem tretje tretjine izjemno priložnost Ilija Kovalčuk, ruski ostrostrelec, ki na srečo Los Angelesa ni izkoristil napake kapetana Dustina Browna in je iz izjemnega položaja zadel prečko. O zmagovalcu so tako še na drugi tekmi zapored odločali podaljški.

Jonathan Quick se je izkazal z 32 obrambami.
Jonathan Quick se je izkazal z 32 obrambami. FOTO: Reuters

V dodatnih minutah so se priložnosti na obeh straneh vrstile kot po tekočem traku, a blestela sta oba vratarja. V 74. minuti je na sceno stopil Jeff Carter, ki je prišel do ploščice po zapravljeni priložnosti in z natančnim strelom matiral Brodeurja. Kralji sedaj v seriji vodijo že 2:0 v zmagah in so na pol poti do osvojitve Stanleyjevega pokala. To je bila že deseta zaporedna zmaga v gosteh Los Angelesa, ki na tujem v tej končnici še ne pozna poraza. "Vse skupaj je bilo odlično odigrano. Moj cilj je bil le najti pot mimo Martyja (Martin Brodeur) in poslati plošček v mrežo. Ni šlo povsem gladko, ampak mi je uspelo. Menim, da je to eden mojih najpomembnejših golov na dosedanji športni poti. Velik gol za celotno moštvo. Vodimo z 2:0 v zmagah in ta hip smo tam, kjer smo si želeli biti,“ je po zmagi povedal strelec odločilnega gola Carter.

New Jersey Devils - Los Angeles Kings 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)
Carter (43.); Doughty (8.), Carter (74.)